TMSF, 155 gayrimenkul ve Oksijen'i satıyor

TMSF, 155 gayrimenkul ve Oksijen'i satıyor

TMSF, aralarında 10 milyon 375 bin YTL ile en yüksek muhammen bedele sahip Milas’taki turistik tesisinde bulunduğu 155 gayrimenkulü yarın satışa çıkaracak

TMSF, 155 gayrimenkul ve Oksijen'i satıyor
16px
24px
12.06.2006 17:08
ABONE OLgoogle

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ( TMSF Aralarında 10 milyon 375 bin YTL ile en yüksek muhammen bedele sahip Milas’taki turistik tesisin de bulunduğu 155 gayrimenkulü satışa çıkardı. Muhammen bedelleri toplamı 46 milyon 330 bin 180 YTL olan gayrimenkuller, 13 Haziran 2006 Salı günü (yarın) Profilo Alışveriş Merkezi Tiyatro Salonu’nda saat 10.00'da ihaleye çıkarılacak.

İhaleye çıkarılacak gayrimenkuller arasında Milas’taki turistik tesisin dışında en yüksek muhammen bedele sahip olanlar ise 9 milyon YTL ile İstanbul’daki fabrika, 3 milyon YTL ile Bodrum’da bulunan otel ve 2 Milyon 450 Bin YTL muhammen bedelle satışa çıkarılacak olan Uşak’taki fabrika bulunuyor.

Açık artırma yoluyla gerçekleştirilecek olan ihalede teklifler, muhammen bedel ve üzerinde olmak kaydıyla teklif alma toplantısında alınacak. Gayrimenkul açık teklif alma toplantısına katılmak isteyenlerin muhammen bedeli 100 bin YTL'nin üzerindeki gayrimenkuller için 20 bin YTL, 100 bin – 5 bin 1 YTL arasında olanlar için 5 bin YTL, 5 bin YTL ve altında olanlar için ise muhammen bedel kadar teminatları Turyap A.Ş.’nin Garanti Bankası Ortaköy (Şube Kodu 135) 6299217 YTL hesabına veya müzayededen önce Turyap A.Ş. kasasına YTL olarak yatırması gerekiyor.

TMSF, O2 OKSİJEN’İ YARIN SATIŞA ÇIKARACAK

TMSF Uzan Grubu’ndan devrolan O2 Oksijen Teknoloji Geliştirme ve Bilişim Sistemleri Sanayi A.Ş’nin ticari ve iktisadi bütünlüğünü 13 Haziran 2006 Salı günü (yarın) saat 11:00’de TMSF Konferans Salonu’nda satışa çıkaracak.  O2 Oksijen’in muhammen bedeli 9 milyon 200 bin ABD Doları.

İhale, kapalı zarf ve açık artırma usuluyle gerçekleştirilecek ve Fon Kurulu’nun onayı ile sonuçlandırılacak. Satış Komisyonu, şartnamedeki kurallar çerçevesinde kapalı zarfla teklif veren katılımcılar arasından açık artırma aşamasına katılmaya hak kazananların kısa listesini oluşturacak. Kapalı zarf aşamasında verilen en yüksek teklif üzerinden ihaleye açık artırma ile devam edilecek. Kurul en yüksek teklifin muhammen bedelin altında kalması halinde açık artırmaya katılma hakkı elde etmiş olan teklif sahipleri ile ihaleye pazarlıkla devam edilmesi yönünde karar alabilir. Teklifler peşin olarak Amerikan doları cinsinden verilecek. "Kurul"un ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesine karar vermesi halinde pazarlık 15 Haziran 2006 Perşembe günü saat 14:00’de gerçekleştirilecek.

Satışa çıkartılan şirketin ticari ve iktisadi bütünlüğü, faaliyetini sürdürebilmesi için yararlı veya gerekli olan menkuller (makine-teçhizat ve döşeme demirbaşlar), gayrimenkuller, marka-markalar ile bu varlıkların sözleşmelerinden doğan diğer tüm mal, hak ve varlıklardan oluşuyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde