Tamince'nin şirketinin inşa ettiği lüks rezidansta kaplama yangını

Tamince'nin şirketinin inşa ettiği lüks rezidansta kaplama yangını

İş insanı Fettah Tamince’nin Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Sembol İnşaat’ın Kazakistan’ın başkenti Astana’da inşa ettiği lüks rezidansta yangın çıktı. Ekipler, içeridekileri tahliye etti.

Tamince'nin şirketinin inşa ettiği lüks rezidansta kaplama yangını
16px
24px
23.06.2024 07:48Güncelleme: 23.06.2024 08:05
ABONE OLgoogle

Astana'da Han Şatır yakınlarındaki, kısmen idari, kısmen de konut binası olan "Rixos Khan Shatyr Residences" alev aldı.

Kazakistan Cumhuriyeti Acil Durumlar Bakanlığı'nın güncel verilerine göre yangın, Turan 37/9'daki konut kompleksinin 26. katının dış kaplamasında başladı. Astana Acil Durum Dairesi itfaiye teşkilatı olaya kısa sürede müdahale etti.

Yangın söndürme çalışmalarında 16 parça ekipman ve 72 kişi görev aldı. Acil Durumlar Bakanlığı'na bağlı kurtarma ekipleri 1'i çocuk 8 kişiyi tahliye ederken, yangında ilk belirlemelere göre can kaybı yaşanmadı.

Sembol İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince aynı zamanda Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı.

TANITIMDA “ÜST DÜZEY KAPLAMALAR" VURGUSU

Sembol İnşaat’ın sitesinde yangın çıkan projenin tanıtımında şu bilgiler yer alıyor:

“Rixos Khan Shatyr Konutları ve İş Merkezi, doğası gereği benzersiz bir idari ve konut kompleksi olup, Khan Shatyr Alışveriş ve Eğlence Merkezi'ni çevreleyen sekiz kuleden oluşacaktır. Tam donanımlı daireler ve üst düzey kaplamalar, eksiksiz hizmet ve altyapı yelpazesinin yanı sıra konforlu ve ferah ofisler projenin ayırt edici özelliği olacaktır.”

 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde