'Alırız uçakların anahtarını'

'Alırız uçakların anahtarını'

OTOBÜS FİRMALARI, ÖZEL HAVAYOLU ŞİRKETLERİNE CEM YILMAZVARİ MESAJ...

'Alırız uçakların anahtarını'
16px
24px
01.04.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Özel havayolu şirketlerinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ’bedava’ uçma kararından sonra otobüs firmaları da bayramda şehirlerarası yollarda ’bedava’ yolcu taşımayı gündemine aldı. Otobüsçüler, havacılara Cem Yılmaz tarzı mesaj yollayarak "Alırız anahtarınızı" dediler.

Tüm Otobüsçüler ve İşletmeciler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Ahmet Yalamanoğlu, Hürriyet’in özel havayolu şirketlerinin bayramda bedava uçacağı haberinin ardından kendilerinin de konuyu gündeme aldıklarını belirtti. Bedava taşımayı pazartesi günü yapılacak olağan toplantılarında görüşeceklerini belirten Yalamanoğlu, bayramda özellikle asker, polis ve öğrencileri ücretsiz taşıyacaklarını açıkladı. 29 Ekim’de vatandaşlara bayram hediyesi vermek istediklerini belirten Yalamanoğlu, öğrenci, asker ve polis için ücretsiz taşımayı düşündüklerini ancak toplantıdan kapsamı genişletme kararının çıkabileceğini söyledi. Yalamanoğlu, "Bizim de vatandaşlarımıza bu jesti yapmamız lazım" dedi. Özel havayolu şirketlerinin yakıta ÖTV ödemediklerini kendilerinin ise ödediklerini ifade eden Yalamanoğlu, maliyetlerinin yüzde 55’inin buraya gittiğini, uçakların ise maliyetin sadece yüzde 20’sinin yakıta gittiğini söyledi.

Hürriyet

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde