9 yaşında tecavüze uğramış

9 yaşında tecavüze uğramış

Bekâret yüzünden canına kıyan 15 yaşındaki Fatma Korkmaz'ın tecavüze uğradığı ortaya çıktı.

9 yaşında tecavüze uğramış
16px
24px
16.10.2008 03:55
ABONE OLgoogle

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesine bağlı Saygılı köyünde bekâret yüzünden canına kıyan 15 yaşındaki Fatma Korkmaz'ın, 9 yaşındayken komşusunun tecavüzüne uğradığı ortaya çıktı. Evlendiği gece "Bakire değil" diye gönderildiği baba evinde av tüfeğiyle canına kıyan Fatma'nın, intiharından hemen önce annesine 6 yıldır sakladığı sırrını açıkladığı öğrenildi.

"SEVEREK EVLENMİŞLERDİ"
Acılı anne Emiş Korkmaz, "Damadım olacak oğlan, kızıma deliler gibi aşıktı. Birbirlerini seviyorlardı. 'Ben onsuz yaşayamam' diyordu. İstemeye geldiklerinde kızımıza sorduk. O da 'Beni verin, yoksa kaçarım' dedi" diye konuştu. Olay gecesi kızına ne olduğunu sorduğunu belirten acılı anne, 'Ben hiçbir şey yapmadım, ondan başkasıyla birlikte olmadım.

Sadece söylemediğim bir şey vardı. İlkokul 3'e giderken komşumuzun oğlu bana bir kötülük yapmıştı, ama o zaman kan gelmemişti' dediğini söyledi. Gözaltına alınan damat İsa A.'nın da aralarında bulunduğu 3 kişi ifadelerine başvurulduktan sonra serbest bırakıldı. Savcılık, tecavüz iddiasıyla ilgili soruşturmasını sürdürüyor. Otopside genç kızın bakire olmadığı ve bekâretinin çok eski bir tarihte bozulduğu belirlendi.

Sarıberk Arslan/Sabah

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde