Stad Oteli'ne derin soruşturma

Stad Oteli'ne derin soruşturma

STAD OTELİ'NDE SORUNLAR BİTMİYOR. MALİYE, OTELLE İLGİLİ SORUŞTURMA AÇTI.

Stad Oteli'ne derin soruşturma
16px
24px
07.05.2006 14:32
ABONE OLgoogle

Maliye Bakanlığı, işletme hakkı daha önce uluslararası otel zincirlerine devredilen sonradan yöntem değişikliğine gidilerek satılması planlanan, ancak Radisson Sas'ın muhalefeti sonrası satış listesinden çıkartılan Stad Oteli’nin modernizasyon projesiyle ilgili olarak derin soruşturma başlattı.


Emekli Sandığı'na ait olan Stad Oteli'nin yenileme, modernizasyon ve deprem güçlendirme işleriyle ilgili olarak yapılan hesaplamalarda maliyetin 11 milyon 826 bin 900 YTL olması planlandı ancak gelinen noktada otelin modernizasyon işlemleri için 20 milyon 616 bin 12 YTL ödeme yapıldı ve iş tamamlanmadı. Skandal gelişme üzerine Başbakanlık Teftiş Kurulu ve Maliye Bakanlığı müfettişleri soruşturma başlattı. Bakanlık Ankara Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda da bulundu.

Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun raporunda otelin yenileme, modernizasyon ve deprem güçlendirme işlerinde yapılan vurgun da gözler önüne serildi. Raporda, "Stad Oteli için olması gerekli maliyetin kalite ve tamlığının tespiti için bilirkişi incelemesi yaptırılmasını teminen Ticaret Mahkemesi'ne başvuru yapılması yolunda Sandık Teftiş Kurulu'nca girişim yapılmıştır" denildi.

Özgür Akbaş/Bugün

Radison sas daha önce de Türkiye'yi tehdit etmişti Radison SAS'tan çirkin tehdit

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde