Sosyete yemeklere altın serpiyor!

Sosyete yemeklere altın serpiyor!

Siz hiç yemeğine tuz ya da biber yerine altın serpen insan hayal edebiliyor musunuz? İşte altın tozlu yemeklerin en gözde müşterileri..

Sosyete yemeklere altın serpiyor!
16px
24px
29.02.2008 08:55
ABONE OLgoogle

Yenilebilir altın tozlu çikolatalar Avrupa ve Amerika'dan sonra şimdi de Türkiye'de satışa sunuldu. İstes firması tarafından ithal edilen 24 ayar altınla kaplı çikolatalar büyük ilgi görüyor.

Firmanın sahibi Bülent Kavaklı altın yemenin sağlık açısından bir sakıncası olmadığını söylüyor. Kavaklı, "İsviçre Sağlık Bakanlığı'ndan aldığımız sağlık belgesini isteyen müşterilere gösteriyoruz. Altın antioksidan özelliği ile toksinleri atmaya yardımcı oluyor. Japon bilim adamları da altının hücreleri yenilediğini söylüyor" dedi.

ÇORBANA TUZ GİBİ ALTIN SERP

Altın tozlu çikolataların fiyatı da altın gibi ağır. İkili kutuda 85, 8'li kutuda 249 YTL'ye satılan çikolataların ambalajı da altın olursa fiyat artıyor. Altın paralı ambalajda satılan ikili çikolatanın fiyatı 489, 8'linin ise 649 YTL. Firma Müdürü Bülent Kavaklı en fazla rağbet gören ürünlerinin altın lolipop olduğunu söylüyor.

Kalp şeklinde olan ve üzeri yenilebilir altınla kaplanmış olan lolipopun satış fiyatı ise 60 YTL. Üzerinde 24 ayar altın tozu bulunan çilek tadındaki bu lolipoptan 100 tane satın almak isteyen müşteriler ise 5 bin 750 YTL ödüyorlar. Kavaklı "Lüks tutkunları için bir de tuzluk, karabilerlik gibi sofralar için altın tozu ürettik. İsteyen yemeğine ekebiliyor" dedi.

İŞTE EN İYİ MÜŞTERİLER

George Clooney
Cameron Diaz
Charlize Theron
Angelina Jolie
Jennifer Aniston

AJDA ALTIN SEVER

Germiyanlıgil Ailesi
Ayşe Polat
Serdar Bilgili
Ajda Pekkan

Bugün

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde