İnternete vergi indirimi geliyor

İnternete vergi indirimi geliyor

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, internet ücretlerinde indirim müjdesi verdi.

İnternete vergi indirimi geliyor
16px
24px
04.07.2008 08:43
ABONE OLgoogle

 Ankara'da bir grup gazeteciyle sohbet toplantısında bir araya gelen Bakan Yıldırım, internet başta olmak üzere çeşitli hizmetler üzerindeki 'Özel İletişim Vergileri'nde (ÖİV) iyileştirme yapacaklarını açıkladı.   
 
Ancak Ulaştırma Bakanı, indirim oranı hakkında bilgi vermedi. Vergi indirimi düşüncesine Maliye Bakanlığı'nın da olumlu baktığını belirten Binali Yıldırım, yeni ayarlamayla devletin kayba uğramayacağını, aksine iletişim sektöründe cironun artacağını ve kayıpların azalacağını aktardı.

Halen internet hizmetleri üzerinden yüzde 15 oranında Özel İletişim Vergisi alınıyor. Yıldırım'ın verdiği bilgiye göre Ulaştırma Bakanlığı, İstanbul'a yapılacak 3'üncü havalimanının yer seçimiyle ilgili çalışmalarını da büyük ölçüde tamamladı. Yeni havalimanı, Atatürk Havalimanı'nın kuzeybatısına inşa edilecek. 10 milyon yolcu kapasiteli liman için 500 milyon dolar yatırım öngörülüyor. Yeni havalimanı, Atatürk Havalimanı'ndan büyük olacak. Tesis, yap-işlet-devret (YİD) modeliyle gerçekleştirilecek.

Selim Kuvel/Zaman 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde