Hazırgiyimcilerden inadına

Hazırgiyimcilerden inadına

HAZIRGİYİMCİLER, EKONOMİK SORUNLARA RAĞMEN, İNADINA YATIRIM YAPIYOR.

Hazırgiyimcilerden inadına
16px
24px
11.04.2006 22:41
ABONE OLgoogle

Ofisin açılışını yapan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı, uygulanan ekonomik politikalar nedeniyle rekabet gücünü kaybeden tekstil ve hazır giyim firmalarına seslenerek "İnadına bence sektörel dış ticaret şirketlerini ortaya koyalım." dedi.

12 imalatçı ve ihracatçı firma tarafından 2004 yılında kurulan İleri Giyim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. bundan sonra çalışmalarına yeni ofisinde devam edecek. Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Yılmaz Yıldırım, Kurucu Danışmanlığı'nı ise İstanbul Hazır Giyim vi Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Yönetim Kurulu Üyesi Birol Sezer'in yürüttüğü şirketin yeni ofisinin açılış kurdelesini, TİM Başkanı Oğuz Satıcı ile İHKİB Başkanı Süleyman Orakçıoğlu kesti.

Törene Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Aynur Bektaş da katıldı. Burada bir konuşma yapan Süleyman Orakçıoğlu,butür çalışmalar içinde olmanın kendilerini çok memnun ettiğini söyledi. Tekstil sektörünün içinde bulunduğu durumun kendi beceriksizliklerinden kaynaklanmadığını bildiklerini ifade eden Orakçıoğlu, "Türkiye'deki ekonomi politikasının üzerimizde oluşturduğu baskıya rağmen burada olmamız çok önemli." dedi. Orakçıoğlu, her ne koşulda olunursa olunsun gelecekten umutlu olduğunu belirterek, sektöre olan inancını vurguladı.

'İNADINA SEKTÖREL DIŞ TİCARET ŞİRKETLERİNİ ORTAYA KOYALIM'

TİM Başkanı Oğuz Satıcı da sektörle ilgili son günlerde birçok ileri geri konuşmaların yapıldığını belirtti. Satıcı sektörün yeni firmalardan değil yıllardır bu işi bilen insanlardan oluştuğuna dikkat çekerek, bu duruma nasıl gelindiğini tüm sektörün bildiğini söyledi. Sektörün çok ciddi bir değişim içinde olduğuna işaret eden Satıcı, sadece Türkiye'ye gelenlere satışın yapıldığı bir dönemden malın müşterinin ayağına götürüldüğü bir döneme geldiklerini anlattı.

İleri Giyim'i kutlayan Satıcı, tekstilcilere, "İnadına bence setörel dış ticaret şirketlerini ortaya koyalım." diye seslendi.

Konuşmaların ardından İHKİB Yönetim Kurulu Üyesi Birol Sezen, Satıcı ve Orakçıoğlu'na zamanaşımına uğramış 1999 tarihli faturanın resmedildiği birer plaket hediye etti. Süleyman Orakçıoğlu'na sunulan plaketin üzerindeki faturanın elle kesildiği için, 767 milyon olan fatura tutarının yanlışlıkla 767 bin olarak yazıldığını, sonra üzeri çizilerek düzeltildiğine dikkat çeken Birol Sezen, Başkan Süleyman Orakçıoğlu'nun o günlerde kendilirini azarladığını anlattı. Orakçıoğlu bunun üzerine "Başkan o zaman işiyle uğraşıyordu." dedi.

Saray Süt/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde