Factoring Derneği'ne yeni başkan

Factoring Derneği'ne yeni başkan

Faktoring Derneği'nin 7'inci Olağan Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı'na ...

Factoring Derneği'ne yeni başkan
16px
24px
30.04.2008 15:05
ABONE OLgoogle

Her yıl ortalama yüzde 30 büyüme ile 2007'de 28 milyar dolarlık iş hacmine ulaşan faktoring sektörünün yaklaşık yüzde 80'lik bölümünü temsil eden Faktoring Derneği'nde Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ataman oldu.

Faktoring Derneği'nin 7'inci Olağan Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı'na getirilen Ramazan Başak'ın, Şeker Faktoring'deki görevinden ayrılmasıyla görev değişimine gidildi.

Yeni başkanlık görevi, 7'inci Olağan Genel Kurulu kapsamında derneğin yönetim kurulu üyeliğine seçilmiş olan, Strateji Factoring Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ataman'a verildi. Derneğin diğer yönetim kurulu üyeleri görevlerine devam ederken, daha önce başkanlık görevini yürütmüş olan, TEB Faktoring Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Çınar, Sözcü Üye olarak yeniden yönetim kuruluna girdi. Buna göre Fiba Factoring Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Oya Yüksel, Garanti Faktoring Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Üçbaşaran ve Devir Faktoring Murahhas Azası Mihael Levi Faktoring Derneği'nin yönetim kurulu üyeleri olarak görevlerine devam edecekler.

Dernek başkanı Ataman, Faktoring Derneği Üyelerinin 2007 yılı toplam cirosunun bir önceki yıla göre yüzde 37 Artışla yaklaşık 21,8 Milyar dolara ulaştığını açıkladı.

Bu iş hacminin Türk faktoring sektörünün yaklaşık yüzde 80'ini oluşturduğunu vurgulayan Ataman, dernek üyelerinin 21.8 milyar dolarlık iş hacmi ile reel sektörün ihtiyaçlarını karşılayarak ekonomiye büyük katkı sağladığı noktasının altını çizdi.

Ataman, her yıl ortalama yüzde 30 büyüme gerçekleştirerek, geçtiğimiz yıl 28 milyar dolarlık iş hacmine ulaşan sektörün, bankacılık sektöründe 2009'da devreye girecek olan BASEL II düzenlemeleri ile çok daha hızlı bir büyüme potansiyeline ulaşacağını ifade etti. Ataman, bu yeni süreçte özellikle KOBİ'lerin faktoring şirketlerinden daha fazla hizmet almaya başlayacaklarını öngördüklerinin de altını çizdi.  

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde