Zidane'nin kafası şarkılara söz oldu

Zidane'nin kafası şarkılara söz oldu

Almanya'da oynanan Dünya Kupası finalinde Zinedine Zidane'ın annesine ve kız kardeşine küfür ettiği gerekçesiyle İtalyan oyuncu Materazzi'ye attığı kafa Fransa'da şarkı konusu oldu. İşte şarkının sözleri..

Zidane'nin kafası şarkılara söz oldu
16px
24px
01.08.2006 15:00
ABONE OLgoogle

Üç Fransız genç tarafından hazırlanan ve internette dağıtılan şarkı bir anda Fransa'nın en popüler parçası haline geldi.

Fransa'da La Plage isimli bir ses efekti şirketinin sahibi olan Franck Lascombes, Sebastien Lipszyc ve Emmanuel Lipszyc tarafından hazırlanan reggea tarzı şarkı, internette dağıtılmaya başlamasından birkaç saat sonra Fransa'da oldukça büyük bir fenomen haline geldi.

ŞARKI YARIM SAATTE HAZIRLANDI

31 yaşındaki Sebastien Lipszyc, Fransa'nın finalde Dünya Kupası'nı kaybetmesinden ötürü büyük bir üzüntü yaşadıklarını hatta bu yüzden canlarının çalışmak bile istemediğini ancak bu ortamda Franck Lascombes, Zidane'ın attığı kafaya ardından gelen tepkilere bir şarkı ile katılmayı teklif ettiğini söyledi.

Yaptıkları esprileri bir şarkı haline getirdiklerini belirten Lipszyc, "Coup de Boule" (Kafa at) isimli şarkının yarım saat içinde hazırlandığını kaydetti.

Şarkıyı internet üzerinden yaklaşık 50 kişiye gönderdiklerini belirten üç Fransız, şarkıyı gönderdikten üç saat sonra Fransa'nın en büyük radyolarından Skyrock'ta duyduklarını belirtti.

ÖNCE TELEFON MELODİSİ OLDU SONRA SINGLE'I ÇIKTI

Ertesi gün cep telefonu şirketlerinin akınına uğradıklarını belirten Fransızlar, şarkılarının cep telefonu melodisi haline getirildiğini aktardı.

Coup de Boule'ün yaratıcıları son olarak Warndane er Music France ile bir anlaşma yaparak şarkının yayın haklarını sattı. Şarkıyı satın alan şirketin yöneticisi Thierry Chassagne, üç gencin eğlence için yaptığı şarkının bu başarısının tam bir mucize olduğunu söyledi.

"UMARIZ ZIDANE'DA ŞARKIYA GÜLER"

Şarkının single'ı ilk hafta 150 bin kopya şarkının, parçanın internetten de 100 bin defanın üzerinde indirildiği kaydedildi.

Hazırladıkları şarkının Fransa'da yazın en popüler şarkısı olmasından büyük keyif aldıklarını belirten Sebastien Lipszyc, "En büyük umudumuz Zidane'ın da şarkıyı dinlediği zaman gülmesi" dedi.

İŞTE ŞARKININ SÖZLERİ

İşte Fransa'yı kasıp kavuran Coup de Boule (Kafa At) şarkısının sözleri:

Dikkat et, bu kafa atma dansı (kafa at, kafa at)
Sağa doğru kafa at(kafa at, kafa at)
Sola doğru kafa at(kafa at, kafa at)

Haydi maviler, Haydi
Zidane, vurdu ona, Zidane, tokatladı onu (kafa at, kafa at)

İtalyan, yaralandı
Zidane vurdu
İtalyan pek iyi değil
Zidane tokatladı onu
Hakem gördü televizyonda
Zidane vurdu ona
Dünya Kupası'na kaybetsek de
Gülecek bir şeyimiz var

Zidane, vurdu ona, Zidane, tokatladı onu (kafa at, kafa at)

Trezeguet oynamadı
Oynadığında da sıktı
Her şeyi berbat etti
Dünya Kupası'nı kaybettik
Barthez hiçbir topu durdurmadı
Aslında o kadar da zor değildi
Sponsorlar çok sinirliydi ama
Chirac çok güzel konuşuyordu

Zidane, vurdu ona, Zidane, tokatladı onu (kafa at, kafa at)

Dikkat et, bu kafa atma dansı (kafa at, kafa at)
Sağa doğru kafa at(kafa at, kafa at)
Sola doğru kafa at

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde