Yeşim Erçetin'den Fevzi Kardeseci açıklaması: Ölüye saygı biraz

Yeşim Erçetin'den Fevzi Kardeseci açıklaması: Ölüye saygı biraz

Yeşim Erçetin iki yıl önce dünyaevine girdiği Fevzi Kardeseci'yi, evinin banyosunda ölü bulunmuştu. Eşinin vefatıyla ilgili ortaya atılan şüpheli ölüm iddiaları sonrası Erçetin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Yeşim Erçetin'den Fevzi Kardeseci açıklaması: Ölüye saygı biraz
16px
24px
18.05.2024 19:35Güncelleme: 18.05.2024 19:42
ABONE OLgoogle

Eski manken, sunucu ve şarkıcı Yeşim Erçetin, 6 ay aşk yaşadığı iş insanı Fevzi Kardeseci ile Şubat 2022'de Amerika'nın Miami kentinde evlenmişti.

Ancak ünlü çift kısa bir süre önce boşanma iddialarıyla gündeme gelmişti.

Yeşim Erçetin, geçtiğimiz haftalarda eşini kaybettiğini duyurmuştu. Kardeseci’nin duşta başını mermer zemine çarparak yaşamını yitirdiği ve iş insanının cansız bedenini Yeşim Erçetin'in bulduğu öğrenilmişti.

"ACIM ÇOK BÜYÜK"

Erçetin, acı haberi; "Yeminimizi tuttuk, iyi gün ve kötü günümüzde beraberdik canım kocam. Gidişin çok ani oldu. Işıklarda uyu… Taziye için arayanlara teşekkür ederim. Acım çok büyük" sözleriyle duyurmuştu.

Eski mankenin eşinin ölümünün "şüpheli" olduğu öne sürüldükten sonra iddiaları reddeden Yeşim Erçetin gerçeği açıkladı.

"EŞİM İNTİHAR ETTİ"

Aramızda Kalmasın'a konuşan Erçetin,

"Fevzi'nin geride kalan bir kardeşi vardı o bu açıklamayı yapmama izin vermiyordu. Ondan izin aldıktan sonra ben size açıklama yapmayı uygun gördüm. Fevzi silahla intihar etti. Evimizin salonunda koltuğa oturup başına silahla ateş etti. Onu kanlar içinde evde ilk bulan bendim. Bunu niye mi şimdi açıklıyorum? Çünkü hayatta kalan tek yakını kardeşi, ağabeyinin ölüm şeklinin intihar olarak açıklanmasını istemedi. 'Abim güçsüz biri değil, abim aciz biri değil lütfen bunu söylemeyelim' diye benden rica etti. Ben tamam dedim. Fakat sonra sosyal medyada Fevzi'nin cinayete kurban gittiği birileri tarafından öldürüldüğü hatta daha ileri gidip benim onu öldürdüğüm ve öldürttüğüme dair tuhaf ve saçma şeyler çıkmaya başlayınca kardeşini arayıp intihar olayını söylememiz gerektiğini çünkü geride kalan bana ve sana ağır ithamlar geleceğini söyledi. Aile olarak telefonda bir konferans yaptık. Ve bunu açıklamaya karar verdik. Eşim intihar etti. Geçen salı birlikte yemek yedik. Bana masada 'Yeşim biliyor musun bu son yemeğimiz' dedi. 'Saçmalama' dedim. Gittikçe giden tuhaflığı beni korkutuyordu. Doktora gitmesini defalarca söyledim. Fakat kabul etmiyordu. Fevzi birkaç yıl önce kanseri atlatmış" ifadelerini kullandı.

"ÖLENE SAYGI BİRAZ"

Sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yapan Erçetin, "Baş sağlığı dileyen herkese çok teşekkür ederim kimseye tek tek dönemedim. Bir ricam var eşimin ölüm şeklini paylaşmamayı seçmek benim en büyük hakkımdı saygı duyulmadı; canım yanıyor lütfen artık konuşulmasın ölene saygı acıya saygı biraz. Hani ölenin arkasından konuşulmazdı; size cevap veremeyecek birinin ardından konuşmak etik değildi. Kulaktan duyma; kaynağı olmayan, cahilce üretilmiş varsayımları cahilce paylaşmayın lütfen" dedi.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde