Yazıcıoğlu'ndan CHP'ye: "Bırakın ordunun yakasını"

Yazıcıoğlu'ndan CHP'ye: "Bırakın ordunun yakasını"

Muhsin Yazıcıoğlu, Suşehri Yayla Şenlikleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi'ne yüklendi.

Yazıcıoğlu'ndan CHP'ye: "Bırakın ordunun yakasını"
16px
24px
13.07.2008 21:57
ABONE OLgoogle
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, Suşehri ilçesi Polatderesi Yayla Şenlikleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)'ne yüklendi. Yazıcıoğlu, "Bırakın ordunun yakasını" dedi.

Suşehri İlçesi Polatderesi köyleri tarafından bu yıl 13.sü düzenlenen Karataş Yayla Şenliği'ne katılan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, şölen alanında büyük kalabalık tarafından coşkuyla karşılandı. Özellikle çocukların sevgisi ile karşılaşan Yazıcıoğlu, çocukları kucağına alarak sevdi. Burada konuşma yapan Genel Başkan Yazıcıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'ne seslenerek, ordunun yakasından elinin çekmesini istedi.

Yazıcıoğlu, şöyle konuştu: "Kimse Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatandaşı olmaktan dolayı burukluk duymasın. Onur duysun. Ezanımızla, bayrağımızla, devletimizle, Türk ebet müddet yaşasın. Ebedi olarak bu topraklar, Türk yurdu olarak kalsın. Allah eşkıya teröriste fırsat vermesin. Şehitler ölmesin, vatan bölünmesin bu millet hep mutlu olsun. Bu ülkede hiç kimse darbe konuşmasın. Ordumuz baş tacı olarak hep güvenliğimizi ilgilensin. Siyasete karışmasın. Kimse siyasete orduyu karıştırmasın. Ordu göreve diyenler, pankart açanlar, siyasete orduyu bulaştıranlar, orduya en büyük kötülüğü yapıyor demektir. Onun için buradan CHP'ye de sesleniyorum; bırakın şu ordunun yakasını, bırakın rahat olsun. Ve buradan bir kere daha söylüyorum. Meclis milletin iradesini temsil eder. Meclis yasa çıkarsın. Anayasa Mahkemesi de Meclis'in çıkarttığı yasaları da engellemesin, milletin arasındaki ayrılığa değil birliğe katkı sağlasın."

Milletin oyu ile iktidara gelenlerin de milletin oyuna zamanında sahip çıkması gerektiğini belirten Yazıcıoğlu, "İktidara gelenler, zamanında yasalar çıkartsın. Ve buradan tek başına iktidar olup da anayasayı değiştir diye Meclis'e gönderdiklerimize de söylüyorum. Nasıl CHP'ye ordunun yakasını bırak diyor isem, onlara da diyorum ki; tek başınıza gönderiyorlar anayasayı değiştirin, yasaları değiştirin, demokratikleştirin. Zamanında yapın ya da susun bir daha gelmeyin. Ve açıkça söylüyorum; bizi normal zamanda siyaset yaptırın. Ben siyaset için söylemiyorum bunları, ama şuraya kadar geldi. Her zaman Meclis'te sağcılar çoğunluk, birileri iktidar. Milliyetçi vatanperver, maneviyatçı, demokrat düşünenler millete bahane yapmaya hakkınız yok. Çünkü millet görevini yapıyor. Ama siyasetçi görevini yapmıyor. Bunu da açık söylüyorum. Siyasetçi görevini yapmadığı için. Bu sefer siyaset dışı başka odaklar siyaset yapmaya çalışıyor. Ve millet kör döğüşün içinde kalıyor. Biz hepimiz biriz Türkmeni, Kürdü, Alevisi, Sünnisi, Çerkezi, Doğulusu, Batılısı; vatanımız bir, kaderimiz bir, bayrağımız bir, sancağımız bir, ezanımız, kitabımız, peygamberimiz, Allah'ımız bir. Niye o zaman bu kavga? Ben bunu şimdi söylemiyorum. Lise yıllarımdan beri bunu söylüyorum. Ama hala iftiralardan kurtulamıyorum" dedi.

Yazıcıoğlu, Suşehri Belediye Başkanı Şaban Coşkun'un 2 yaşındaki torunu Samet Coşkun'u kucağına alarak sevdi. Yazıcıoğlu, Suşehri Belediye Başkanı Şaban Coşkun, İmranlı Belediye Başkanı Vedat Yüksel ve davetliler ile birlikte daha sonra halay çekti.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde