Unakıtan'dan 2. iktidar vaadi

Unakıtan'dan 2. iktidar vaadi

GSMH son 4 yılda 2 bin dolardan 5 bin dolara yükseldiğini ifade eden Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ikinci kez iktidara gelmeleri durumunda GSMH'yi 10 bin doların üstüne çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.

Unakıtan'dan 2. iktidar vaadi
16px
24px
14.04.2006 22:30
ABONE OLgoogle

Gayrı Safi Milli Hasıla'nın (GSMH) son 4 yılda 2 bin dolardan 5 bin dolara yükseldiğini ifade eden Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ikinci kez iktidara gelmeleri durumunda GSMH'yi 10 bin doların üstüne çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) tarafından düzenlenecek olan Vergi Ödül Töreni'ne katılmak için Çorum'a gelen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, AK Parti İl Teşkilatı'na yaptığı ziyarette ekonomik gelişmeler hakkında bir açıklamada bulundu. AK Parti olarak Türkiye'yi daha ileri götürmek için iktidara geldiklerini söyleyen Maliye Bakanı Unakıtan, ülkenin iktidardan önce ve sonraki hali hakkında bilgi verdi. Unakıtan, "Çorum Türkiye'nin bir örneğidir. Türkiye'nin geliştiğini görmek için Çorum'a bakmanız yetiyor. Bizim hükümetten önceki Çorum'un halini düşünün. Kaç işyeri kiralıktı, kaç banka şubesini kapatıp gitmişti, şuan ki haline bakarak mukayese yapın ve buna göre gelişmeyi görün." dedi.

Türkiye'nin istikbalinin açık olduğunu dile getiren Kemal Unakıtan, ülkenin ilerlemesi için yakalanan ekonomik ve siyasi istikrarın devam etmesi gerektiğini söyleyerek, istikrarın bozulmasına müsaade edilmemesi gerektiğini aktardı. AK Parti ile gelen istikrarın devam ettiğini açıklayan Unakıtan, bu istikrarın devam edeceğini anlatarak, "İleride evlatlarımıza daha iyi bir Türkiye bırakmak istiyoruz. Türkiye şuan iyi bir dinamizm yakaladı. Bu hızımız artarak devam edecek. 4 yıldır büyüyoruz bu büyüme Türkiye tarihinde bir ilktir. Son 10 yılda yüzde 2,5'i geçmeyen büyüme oranı bizim zamanımızda yüzde 8 civarına geldi. Gayri Safi Milli Hasıla (GSMH) ise 2 bin dolardan 5 bin dolara yükseldi. Bu daha da artacak. Halkımız bizi ikinci kez iktidara getirdiğinde bu rakamı 10 bin dolara çıkaracağız." diye konuştu.
 
Çorum/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde