Ülker’den ‘şeker’ eleştirisi

Ülker’den ‘şeker’ eleştirisi

ÜLKER GRUBU SÖZCÜSÜ YURDAGÜL, 32 MİLYON YTL'LİK CEZA KARARINI DEĞERLENDİRDİ.

Ülker’den ‘şeker’ eleştirisi
16px
24px
27.07.2006 15:24
ABONE OLgoogle

Ülker Grubu Sözcüsü Metin Yurdagül, Şeker Kurulu’nun Ülker Gıda’ya 32 milyon YTL’lik ceza vermesini değerlendirdi. Yurdagül, “Enteresan bir ceza. Şeker Kanunu’nun 2 j maddesine dayanarak şekeri kullanan firma bacağından istifade ederek burayı açtık. Kullanımdan 1,5 sene sonra ceza aldık. Bu ceza çıkarsa sanayiciye ‘sen sanayi yapma’ demek olur. Bu çok büyük haksızlık olur” yorumunu yaptı.

Yurdagül, 2006 ilk 6 aylık bilanço sonuçlarına göre, ürün satışında yüzde 15, çikolatada ise yüzde 44 büyüme kaydettiklerini söyledi.

Halka arzlara da değinen Ülker Grubu Sözcüsü, Sağlam Gayrimenkul’ün eylül-ekim ayında, İdeal Gıda’nın ise yıl sonunda halka açılacağını belirtti.

6,6 milyar dolarlık cirolarının yüzde 1,5-2’sini Ar-Ge’ye ayırdıklarını belirten Yurdagül, Kazakistan, Özbekistan, Ukrayna, Romanya, İran, Cezayir ve Suudi Arabistan’da üretim ve satış yaptıklarını kaydetti.

Yurdagül, Mısır’daki yatırımlarının bu yıl sonunda tamamlandığını belirtti ve 2007 yılında Pakistan’da da kek fabrikası inşa etmeyi planladıklarını söyledi.

Fonksiyonel gıda ürünleri alanında büyümeyi planladıklarını belirten Yurdagül, 110 ülkeye 400 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını bildirdi.

Metin Yurdagül, spora yıllık 25 milyon dolarlık sponsorluk bütçesi ayırdıklarını söyledi.

Son olarak, makroekonomik dengelere ilişkin değerlendirme yapan Yurdagül, piyasadaki türbülans dolayısıyla 2006 bütçesini revize etmek zorunda kaldıklarını belirtti.

cnbce

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde