TÜSİAD büyüme raporunu açıklıyor

TÜSİAD büyüme raporunu açıklıyor

TÜSİAD hazırladığı, "Eğitim ve Sürdürülebilir Büyüme: Türkiye Deneyimi, Riskler ve Fırsatlar" isimli raporunu yarın tanıtıyor.

TÜSİAD büyüme raporunu açıklıyor
16px
24px
18.06.2006 16:33Güncelleme: 27.10.2023 14:25
ABONE OLgoogle

Türkiye Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Ekonomik Araştırmalar Komisyonu'nun hazırladığı, "Eğitim ve Sürdürülebilir Büyüme: Türkiye Deneyimi, Riskler ve Fırsatlar" isimli raporunu yarın düzenlenecek bir toplantıyla tanıtacak.

BDDK Araştırma Dairesi Başuzmanı Dr. Şeref Saygılı, DTP Ekonomik Modeller Dairesi Planlama Uzmanı Cengiz Cihan ve TÜSİAD Ankara Daimi Temsilcisi Zafer Ali Yavan tarafından hazırlanan raporla Türkiye ekonomisinin büyüme yapısının eğitim göstergeleri çerçevesinde incelenerek gelecek dönemde uygulanacak politikalara ışık tutulması amaçlanıyor.

ODTÜ öğretim üyesi Aysıt Tansel başkanlığında yapılacak oturumda rapor yazarlarından Şeref Saygılı ve Cengiz Cihan raporu tanıtan bir sunum gerçekleştirecek. Toplantıya ayrıca Sabancı Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Alpay Filiztekin tartışmacı konuk olarak katılacak.
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı'nın açılış konuşmasını yapacağı toplantı saat 09:00-12:00 arasında gerçekleştirilecek.
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde