Turkcell, icraya başkan arıyor

Turkcell, icraya başkan arıyor

TURKCELL, AKPINAR'DAN BOŞALAN KOLTUĞA DANIŞMANLA BİRLİKTE İCRA BAŞKANI ARIYOR.

Turkcell, icraya başkan arıyor
16px
24px
02.08.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Türkiye'nin önde gelen GSM operatörlerinden Turkcell, Muzaffer Akpınar'ın istifasıyla boşalan İcra Kurulu Başkanlığı (CEO) görevine getirilecek kişinin seçimi sürecinde insan kaynakları şirketi K-Partners'dan danışmanlık hizmeti alacak. Şirketten İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na gönderilen açıklamaya göre, bu karar Turkcell'in kurumsal yönetim komitesi tarafından alındı.

23 Haziran'da istifa etmişti
Turkcell'in 2001 yılından itibaren hem genel müdürlüğünü hem de icra kurulu başkanlığını üstlenen Muzaffer Akpınar, 23 Haziran tarihinde bu görevinden istifa etmişti. Muzaffer Akpınar, şirketin ana ortaklarından olan Çukurova'nın, Turkcell'in üst düzey yöneticilerine yönelik görevden alma operasyonundan rahatsız olmuş, sonrasında istifa kararını vermişti.

Akpınar'ın yöneticilik yaptığı dönemde şirketin abone bazı 12 milyondan yaklaşık 30 milyona yükseldi. Akpınar'ın Turkcell'in Ukrayna'daki operasyonundaki yönetim kurulu üyeliği, Fintur Holdings BV yönetim kurulu üyeliği ve GSMA dünya birliği yönetim kurulu üyeliği ise devam ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde