Toprak'ın Kuşadası'ndaki malikanesini kim aldı?

Toprak'ın Kuşadası'ndaki malikanesini kim aldı?

TMSF, Kuşadası Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nü, 31 milyon 400 bin TL muhammen bedelle bugün yeniden satışa çıkardı.

Toprak'ın Kuşadası'ndaki malikanesini kim aldı?
16px
24px
14.09.2010 17:51
ABONE OLgoogle

Halis Toprak’a ait Kuşadası Yavansu Mahallesi’ndeki denize sıfır malikane'yi TMSF aldı

TMSF, bugün düzenlenen Kuşadası Ticari ve İktisadi Bütünlüğü için alacağa mahsuben teklifte bulundu. Başka katılımcının yer almadığı açık artırmada TMSF’nin teklifi, 23 milyon 550 bin TL oldu

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Kuşadası Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nü, 31 milyon 400 bin TL muhammen bedelle 14 Eylül 2010 Salı günü (bugün) saat 14.00’da yeniden satışa çıkardı.

İhalede, tek katılımcı olarak TMSF yer aldı. TMSF alacağa mahsuben katıldığını belirttiği açık artırmada, 23 milyon 550 bin TL teklifte bulundu. Teklif, Fon Kurulu tarafından değerlendirilecek.

Toprak Grubu’nun Kuşadası’nda bulunan taşınmazlarından oluşturulan Kuşadası Ticari ve İktisadi Bütünlüğü, 30 milyon 500 bin TL muhammen bedelle 27 Mayıs 2009 tarihinde TMSF tarafından satışa çıkarılmıştı. İhalede, alacağa mahsuben TMSF adına 15 milyon 250 bin TL teklif verilmiş, ihaleye başka katılan olmadığından söz konusu Ticari ve İktisadi Bütünlük TMSF’ye ihale edilmişti. Toprak Grubunun Danıştay’a yaptığı itiraz ve Danıştay tarafından yaptırılan keşif ve bilirkişi incelemesi neticesinde söz konusu taşınmazların TMSF adına ihale edilmesine yönelik kararın yürütmesi durdurulmuştu. Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararına konu keşif ve bilirkişi incelemesindeki değerlendirmeleri de göz önünde bulunduran TMSF, Kuşadası Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün muhammen bedelini 30 milyon 500 bin TL’den 31 milyon 400 bin TL’ye yükselterek yeniden satışa çıkarmış idi. 

Halis Toprak’a ait Kuşadası Yavansu Mahallesi’ndeki denize sıfır malikane, TMSF tarafından Kuşadası Ticari ve İktisadi Bütünlüğü ismiyle satılacağı açıklanmıştı.

Bilindiği gibi, TMSF, Toprak’a ait malikaneye el koymuş ve 25 Temmuz 2009 tarihinde ise haciz işlemi yapmıştı. TMSF tarafından Kuşadası Yavansu Mahallesi’ndeki denize sıfır 90 dönümlük araziye biçilen 15 milyon dolarlık değere, Halis Toprak itiraz etmiş ve mahkeme tarafından haklı bulunmuştu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde