TEKFEN, Libya'da en büyük ihaleyi kazandı

TEKFEN, Libya'da en büyük ihaleyi kazandı

Tekfen Holding bünyesindeki Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş, TML Ortak Girişimi ile Libya'da girdiği Al Kufra-Tazerbo Su İletim Sistemi Projesi İhalesi'ni kazandı.

TEKFEN, Libya'da en büyük ihaleyi kazandı
16px
24px
14.06.2006 17:41
ABONE OLgoogle

Tekfen-TML Ortak Girişimi'nin kazandığı Al Kufra-Tazerbo Su İletim Sistemi Projesi bugüne kadar Libya'da Türk firmalarının kazandığı en büyük ihale olma özelliğini taşıyor.

Tekfen Holding'den yapılan yazılı açıklamada, Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş'nin, TML Ortak Girişimi ile Libya'da girdiği Al Kufra-Tazerbo Su İletim Sistemi Projesi İhalesi'ni kazandığı bildirildi .Libya Çölü'nün güneydoğusunda bulunan Kufra bölgesinden çıkartılan suyun, Bingazi - Tripoli sahil şeridine taşınmasını içeren projenin, Al Kufra-Tazerbo arasındaki bölümünün inşaasına ilişkin anlaşma, 6 Haziran 2006 tarihinde Libya'nın Tripoli kentinde imzalandı. Libya Çölü'nün güneydoğusunda bulunan Kufra bölgesinden çıkartılan suyun, 4 metre dış çaplı olan borularla, 383 km uzaklıktaki Tazerbo'ya taşınmasını sağlayacak proje, 511 milyon dolarla, Türk firmalarının Libya'da kazandığı en büyük ihale olma özelliğini taşıyor.

Ağustos 2006'da yapımına başlanacak ve 5 yıl sürecek projede bin 600 Türk personel çalışacak.  

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde