Rusya'dan 1,5 milyon turist gelecek

Rusya'dan 1,5 milyon turist gelecek

Rusya'nın Antalya Konsolosu Sergei Alifanov, bu yıl tatil için 1,5 milyon Rus turistin geleceğini söyledi. Rus halkının Antalya'yı turizmin başkenti olarak gördüğünü belirten Alifonav...

Rusya'dan 1,5 milyon turist gelecek
16px
24px
17.06.2006 20:41
ABONE OLgoogle

 

Rus halkının Antalya'yı turizmin başkenti olarak gördüğünü belirten Alifonav, 2 milyon rakamına ulaşılamayacağını ancak 1,5 milyon Rus'un tatilini Antalya'da yapacağını açıkladı.
Rusya Federasyonu'nun bağımsızlık günü nedeniyle Porto Bello Otel'de bir resepsiyon verildi. Rusya Federasyon'u Antalya Konsolosluğu tarafından verilen resepsiyona, Vali Yardımcısı Erkan Işılgan, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar ile çok sayıda turizmci ve işadamı katıldı.

Davete katılan misafirleri ile yakından ilgilenen Sergei Alifanov, iki ülke arasında her alanda gelişen ilişkilere dikkat çekerek, bu yıl çok sayıda Rus yetkilinin Antalya'ya geldiğini açıkladı. Rusların Antalya'yı çok sevdiğini ve tatillerini geçirmek için burayı tercih ettiklerini ifade eden Alifanov, her sene çok sayıda Rus'un Antalya'ya tatile gelip Türkiye'nin misafirperverliğinden, Antalya'nın denizinden güneşinden ve kumundan yararlandığını dile getirdi. Bu yıl, Rusya'dan 1.5 milyon turistin tatil için Antalya'ya gelmesini beklediklerini kaydeden Alifanov, Mart ayında Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen turizm fuarına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un "Rusya'dan bu yıl 2 milyon turist bekliyoruz." sözünü hatırlatarak "Bu yıl 2 milyon rakamına ulaşamayacağız, ama 1,5 milyonu aşacağız. En yakın zamanda 2 milyon rakamlarını aşacağımıza eminim." dedi.

Antalya/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde