Romanya'ya 600 milyon euro

Romanya'ya 600 milyon euro

Doğan Grubu, Romanya'ya 600 milyon Euro'luk yeni yatırım yapacak. İşte sektörler..

Romanya'ya 600 milyon euro
16px
24px
03.07.2008 13:59
ABONE OLgoogle

Kanal D televizyonu ile Romanya piyasasına giren Doğan Grubu, bu ülkeye 600 milyon Euro'luk yeni yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Bükreş'te alınan arsa üzerine büro ve otellerden oluşan bir site planlayan Doğan Grubu, ayrıca özel hastane açacak. Doğan Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, Romanya'daki ortağı Ringier Grubu bünyesinde yayın yapan Capital dergisine özel bir mülakat verdi.

Doğu Avrupa'nın seri ilan devi Trader Media East'in (TME) yüzde 67.3'ünü satın aldıktan sonra sektörde Rusya, Ukrayna, Kazakistan ve Hırvatistan'da pazar lideri olduklarını hatırlatan Doğan, "Bulunduğumuz sektörlerde pazarın lideri olma yarışındayız. Ama Romanya'da ciddi rekabet var, onu da görüyorum. Kolay değil, ama önemli olan zoru başarmaktır." şeklinde konuştu.

Bir yıldır faaliyet gösteren Kanal D yatırımının yanında Romanya'ya 600 milyon Euro'luk yatırım hedeflediklerini belirten Aydın Doğan, inşaat ve sağlık sektörüne ağırlık vermeyi planlıyor. Bükreş'te ünlü emlakçı Becali'den satın aldıkları araziye büro ve otellerden oluşan bir site yapmayı planlayan Doğan, "Çok yakın bir arkadaşımla hastane yatırımına giriyoruz. Fazla ayrıntı veremem. Şimdi hedeflerimizi yerine getirme zamanı." şeklinde konuştu.

Romanya'ya paralel olarak Avrupa'da da genişleme niyetinde olduklarını ifade eden Aydın Doğan, şirket yapısı olarak aile üyelerinin hisselerini azaltarak daha fazla halka açık ve şeffaf olmak istediklerini söyledi.

Bükreş/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde