Önder Sav depremi sürüyor

Önder Sav depremi sürüyor

CHP Lideri Deniz Baykal, muhabiri eleştirdi, Sav'a destek çıktı

Önder Sav depremi sürüyor
16px
24px
28.05.2008 16:03
ABONE OLgoogle
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yaptığı açıklamalarla tepki çeken Genel Sekreter Önderi Sav'ı savundu, görüntüyü çeken muhabiri ise eleştirdi.

Baykal, CHP Genel Merkezi'nde, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın bir merkez valisi ile yaptığı görüşmenin basına yansımasıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Baykal, Sav'ın eski Bolu Valisi Ali Serindağ ile yaptığı ikili görüşmenin devletin organları tarafından dinlenmesi sonucunda basına yansıdığını iddia etti.

Baykal, devletin güvenlik güçlerinin hukuka aykırı bir şekilde kullanılmakta olduğunu gördüğünü ileri sürerek, kısa bir süre önce Anayasa Mahkemesi Başkanvekili ile ilgili ortaya çıkan şikayetin de aynı manzarının bir görüntüsü olduğunu savundu.

Bir basın mensubunun, "Bir partinin genel sekreteri ile bir valinin görüşmesi etik mi?" sorusuna Baykal, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın Elmedağ'da "Hac ibadeti ve Hz. Muhammed'le ilgili sözleri geniş tepki buldu kamuoyunda. bu konuda bir açıklamanız olacak mı?" sorusuna, "Olayın bugünkü çerçevesinden bakarak olaya eğilim orda da aynı manzarayı görüyorum. Orda da bir özel istihbarat tablosu var. Yani orada kamuoyunun gözünden kaçmaması gereken bir insanların bilgisi, onayı olmadan özel yaşamını tesbit etme, gene onun bilgisi, onayı olmadan, bunu kamuoyuna yansıtıp belli amaçlar için kullanma manzarası var. Olayın öbür boyutları üzerinde duruldu, duruluyor. Bunu anlayışla karşılıyoruz. Ama böyle bir boyutu da var. Bu boyutunun üzerinde durulması lazım. Bu boyutta nasıl bir tablo ile karşı karşıya olduğumuzu bize gösteriyor" dedi.

Elmedağ'da Önder Sav'ın konuşmasını görüntüleyen Cihan Muhabiri Murat Kaya'yı görüntü aldığı odaya Elmadağ Belediye Başkanı'nın aldığının hatırlatılması üzerine Baykal, "Benim aldığım bilgi orada kapalı, özel arkadaş toplantısı niteliğinde bir buluşma olduğu yönünde" dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde