Motosiklet tutkunları fuarda buluşuyor

Motosiklet tutkunları fuarda buluşuyor

Bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Uluslararası Motosiklet Fuarı İstanbul'da açıldı.

Motosiklet tutkunları fuarda buluşuyor
16px
24px
08.03.2007 14:47
ABONE OLgoogle

İnterteks tarafından Lütfi Kırdar Rumeli Exhibition Center'da gerçekleştirilen fuar hakkında bilgi veren İnterteks Genel Müdürü Bennan Tokdemir, fuara bu yıl, aralarında Suzuki, Yamaha, Kawasaki, Honda gibi ünlü markaların temsilcilerinin de bulunduğu 97 yerli ve yabancı firmanın katıldığını söyledi.

Firmaların son yeniliklerini bu fuarda motosiklet severlerle buluşturduğunu belirten Tokdemir, fuarda motosikletlerin yanı sıra yedek parça ve aksesuarların da sergilendiğini kaydetti. Şehir trafiğinde çabukluk ve çeviklik avantajına sahip, park kolaylığıyla ekonominin destekçisi motosikletlerin, doğayla iç içe bir yaşam tarzının ve çevre duyarlılığının yükselen sembolü haline geldiğini anlatan Tokdemir, motosiklet tutkunlarının fuarda son yenilikleri mutlaka görmesi gerektiğini söyledi.

Geçen yıl fuarı yaklaşık 41 bin kişinin ziyaret ettiğini bildiren Tokdemir, bu yıl ziyaretçi sayısının artmasını beklediklerini kaydetti. Tokdemir, ziyaretçilerin fuarda, yarış, klasik, gezi ve cross motosikletleri, scooterler, mopedlerin yanı sıra jant, lastik, kask, sürücü giysileri, modifiye ve performans kiti, özel yağ ve katkı maddelerini de bulabileceğini söyledi. Bu yıl fuara ilk kez Çin'den firmaların da katıldığını belirten Tokdemir, yedek parça ve aksesuar satan bu firmaların, Türkiye'de iş bağlantısı yapmayı hedeflediğini bildirdi.

FUARIN EN PAHALISI DUCATI

Fuarda sergilenen motosikletler arasında en pahalı model, Ducati'nin 1098 S modeli oldu. 34 bin 500 avrodan satışa sunulan ve Türkiye'ye sadece 2 adet getirilen Ducati'nin, fuardan önce satıldığı bildirildi. Modeller arasında Honda'nın 6 silindirli ve 1832 cc motor hacmine sahip olan GL 1800 Gold Wing modeli 56 bin 600 YTL fiyatıyla dikkat çekerken, Triumph Rocket III 27 bin avro, Harley Davidson'un V-Rod modeli ise 24 bin 200 avro fiyatıyla motosiklet severlerin beğenisine sunuldu. Fuarda ayrıca, katlanabilen motosiklet ve bisikletler de ziyaretçilerin ilgisini çekti. Fiyatları 1300 avro ile 1500 avro arasında değişen mopedlerin genellikle sahil kesimlerinde tercih edildiği belirtildi. Fuar, 11 Mart'a kadar gezilebilecek.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde