Minik Serçe Sezen Aksu Kadir İnanır'ı ağlattı

Minik Serçe Sezen Aksu Kadir İnanır'ı ağlattı

Kurban Bayramı’nı sağlık problemleri nedeniyle hastanede geçiren Kadir İnanır'ın ziyaretine Türk pop müziğinin efsane ismi Sezen Aksu gitti. Ali Eyüboğlu'nun köşesinde yer alan yazıya göre Sezen Aksu sanatçı dostu Kadir İnanır için 'Hekimoğlu' türküsünü seslendirdi. Duygu dolu anlar yaşayan İnanır ise göz yaşlarına hakim olamadı.

Minik Serçe Sezen Aksu Kadir İnanır'ı ağlattı
16px
24px
20.06.2024 11:09Güncelleme: 20.06.2024 11:34
ABONE OLgoogle

Kurban Bayramını hastanede geçiren Kadir İnanır'ın ziyaretine ünlü isim Sezen Aksu gitti. Milliyet'ten Ali Eyüboğlu'nun yazısına göre, ziyaret esnasında Sezen Aksu'nun Kadir İnanır için söylediği 'Hekimoğlu' türküsü İnanır'ı bir hayli duygulandırdı. İşte o yazı...

"Kadir İnanır, Ramazan Bayramı’nı hastanede geçirmişti. Taburcu olduktan bir süre sonra yine rahatsızlanınca da tekrar hastaneye kaldırılmıştı. O nedenle ünlü aktör Kurban Bayramı’nı da hastanede geçirdi.

Doktorunun denetiminde hastanedeki tedavisi süren Kadir İnanır’ın bu bayram iki sürpriz ziyaretçisi vardı. Sanatçı dostuna moral vermek için bayramda ziyaretine giden Türk pop müziğinin efsane ismi Sezen Aksu’nun yanında Kadir İnanır gibi Ordulu olan eski CHP İstanbul il Başkanı Canan Kaftancıoğlu da vardı.

Kadir İnanır’ın ziyaretçileriyle ne konuştuğunu bilmiyorum, ama bu konuyu yazmama sebep olan bilgi şu:

Sezen Aksu, arkadaşı Kadir İnanır için ‘Hekimoğlu’ türküsünü söyledi. Sezen Aksu’nun bu jesti Kadir İnanır’ı bir hayli duygulandırdı ve ağlattı.

Çünkü Kadir İnanır’ın dünyasında ‘Hekimoğlu’nun çok özel bir yeri vardı. Sanat dünyasında çoğu insan Kadir İnanır’ın bu türküyü çok sevdiğini bilir.

‘Hekimoğlu’nu derleyen kişidir Kadir İnanır... Gençlik yıllarında Beşiktaş’ta aynı evi paylaştığı hemşehrisi Ümit Tokcan ise türküyü notalara döküp, ilk okuyan, TRT ve Türk halk müziği repertuvarına kazandıran sanatçıdır.

Sezer Aksu, bayramda ziyaretine gittiği Kadir İnanır’ın türküyle bağını bildiği için ona ‘Hekimoğlu’nu söyledi."

 

patronlardunyasi.com

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde