Mehmet Şimşek'ten kira geliri beyanı için 'son uyarı'

Mehmet Şimşek'ten kira geliri beyanı için 'son uyarı'

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ev sahiplerini kira geliri beyanı için yeniden uyardı.

Mehmet Şimşek'ten kira geliri beyanı için 'son uyarı'
16px
24px
02.04.2024 12:06Güncelleme: 02.04.2024 12:11
ABONE OLgoogle

 

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kira geliri elde edip beyanname vermeyen mükellefleri tespit etmek için çalışmaların titizlikle sürdüğünü belirtirken denetim planları çerçevesinde 420 bin konutta yerinde tespitte bulunduklarını açıkladı. 

Bakan Şimşek sosyal medyasından yaptığı açıklamada; 

"Gelir İdaresi Başkanlığımız, idari kayıtları (tapu, MERNİS vb.) ve teknolojik imkanları en üst düzeyde kullanarak kira geliri elde edip beyanname vermeyen mükellefleri tespit etmeye yönelik çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Denetim planına aldığımız 1,2 milyon gayrimenkulden bugüne kadar yaklaşık 420 bininde yerinde tespitte bulunduk. Saha denetimlerimize ve mükelleflerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz. 2023 yılı istisna tutarı olan 21 bin TL üzerinde kira gelirine sahip mükelleflerimize herhangi bir yaptırıma maruz kalmamaları için 5 Nisan tarihine kadar beyanname vermeleri gerektiğini hatırlatıyoruz. Adil rekabet ve mali disiplin için kayıtdışılıkla mücadeleyi güçlendiriyoruz." diye yazdı. 

 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde