İstanbul'a bayram dönüşü yoğunluğu başladı

İstanbul'a bayram dönüşü yoğunluğu başladı

Kurban Bayramı'nın sona ermesiyle beraber yurttaşlar tatillerinden dönmeye başladı. Tekirdağ-İstanbul, Anadolu Otoyolu'nun Düzce ve Bolu kara yolunda trafik yoğunluğu yaşanıyor.

İstanbul'a bayram dönüşü yoğunluğu başladı
16px
24px
19.06.2024 23:03Güncelleme: 19.06.2024 23:04
ABONE OLgoogle

Kurban Bayramı tatilini memleketlerinde ya da tatil beldelerinde geçiren vatandaşların dönüşe geçmesiyle, İstanbul'a kara yolunda trafik yoğunluğu arttı.

Tatilcilerin dönmeye başlamasıyla özellikle Tekirdağ-İstanbul, Bolu, Düzce, Tekirdağ ve Muğla mevkilerinde akıcı yoğunluk oluştu.

EKİPLER SÜRÜCÜLERİ UYARIYOR

Ulaşımın aksamaması için çalışmalarını sürdüren polis ve jandarma ekipleri, sürücüleri aşırı hız, takip mesafesi ve hatalı sollama konularında uyarıyor.

MUĞLA'DA TATİLCİLERİN DÖNÜŞÜ NEDENİYLE TRAFİKTE YOĞUNLUK YAŞANIYOR

Muğla ve ilçelerinde, Kurban Bayramı'nın son gününde tatilcilerin dönüş yolculuğu trafikte yoğunluğa neden oldu.

Farklı illerden bayram tatili için Muğla ve ilçelerine gelenler, özellikle öğle saatlerinden itibaren dönüş yolculuğuna başladı.Fethiye ve Marmaris'ten ayrılan tatilciler Gökova Kavşağı'ndan Muğla çıkışına kadar yoğunluğa sebep oldu. Kara yolunda uzun araç kuyrukları oluşurken Sakar mevkisindeki rampada, araçları hararet yapan bazı sürücüler zor anlar yaşadı.

Tatilciler, Menteşe ilçesi Bölge Trafik Kavşağı'nda da yoğunluk oluşturdu. Araç trafiği zaman zaman durma noktasına geldi.Polis ekipleri, kent genelinde trafiğin aksamaması için önlemler aldı.

ANADOLU OTOYOLU'NUN DÜZCE VE BOLU KESİMİNDE YOĞUNLUK

Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçiren tatilciler, dönüş yolculuğunda Anadolu Otoyolu'nun Düzce ve Bolu kesiminde yer yer akıcı yoğunluğa neden oluyor.

Bayramın son gününde memleketleri ya da tatil beldelerinden dönüşe geçen bazı sürücüler nedeniyle bölgede hareketlilik yaşanıyor. Otoyolun İstanbul istikameti Üçköprü, Kaynaşlı ve Düzce gişeleri ile Bolu Dağı Tüneli mevkilerinde trafik akıcı yoğun seyrediyor. Otoyolun Ankara istikameti ile D-100 kara yolunun her iki yönünde ise trafik normal seyrinde ilerliyor. Öte yandan Anadolu Otoyolu'nu Karadeniz kentlerine bağlayan D-100 kara yolunun Karabük kesiminde de akıcı yoğun trafik görülüyor.
Güzergahta trafik akışı Ankara istikametinde ise normal seyrediyor.

KİLİT KAVŞAK" KIRIKKALE'DE BAYRAM TATİLİNDEN DÖNÜŞ YOĞUNLUĞU BAŞLADI

Kurban Bayramı tatilini memleketlerinde geçiren vatandaşlar dönüş yolunda "kilit kavşak" olarak adlandırılan Kırıkkale'de trafik yoğunluğu oluşturdu.

Bayram için memleketlerine gidenler, bayramın son gününde ulaşımda 43 ilin kara yolu bağlantı noktası olan Kırıkkale'de trafik yoğunluğunu artırdı. Özellikle Kırıkkale-Ankara kara yolunda yaşanan yoğunluk sebebiyle araçlar yavaş ilerliyor. Karayolları ekipleri trafik akışının normal seyretmesi için Kırıkkale-Ankara kara yolundaki bazı kavşakları geçici olarak trafiğe kapattı. Güzergahtaki araç yoğunluğunun ilerleyen günlerde daha da artması bekleniyor.

Kara yollarında trafik yoğunluğunun devam etmesi bekleniyor.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde