İş hayatında erkekler için modanın yeni trendi... Kaliteli kumaş, nötr renkler, şık saat, zarif kemer

İş hayatında erkekler için modanın yeni trendi... Kaliteli kumaş, nötr renkler, şık saat, zarif kemer

Modanın son trendi sessiz lüks, bol ödüllü Succession dizisiyle iş hayatının yükselen yıldızı oldu. Abartılı kıyafetlerden uzak durarak, lüksü şık kesimler ve kumaşlarla tamamlayan bu akım, peki erkekler için ne ifade ediyor? Patronlar Dünyası, ofiste sessiz lüksün püf noktalarını derledi.

İş hayatında erkekler için modanın yeni trendi... Kaliteli kumaş, nötr renkler, şık saat, zarif kemer
16px
24px
12.08.2023 08:13
ABONE OLgoogle

Nil Göksu Urgancıoğlu

HBO'nun Succession dizisi sayesinde sessiz lüks kavramı eskisi kadar yabancı değil. İlk kez 2018'de yayınlanan Succession, Connor, Kendall, Shiv ve Roman kardeşler de dahil olmak üzere, babalarının medya imparatorluğu Waystar Royco'da CEO pozisyonu için rekabet eden zengin Roy ailesinin hikayesini anlatıyor. 

Dizi, kusursuz biçimde dikilmiş takım elbiseleri, seçkin aksesuarları ve zevkli saatleri içeren kusursuz gardırop seçenekleri de izleyicilere sessiz lüks konseptini benimseme konusunda ilham verdi. Örneğin, Jeremy Strong namı diğer Kendall Roy'u defilede ilk bakışta herhangi bir sıradan parça gibi görünebilecek sade bir kaşmir süveter giymiş olarak görebilirsiniz. Ancak par.a gerçekte, hayal edebileceğinizden daha pahalı.

ABARTISIZ ZARAFET

Bilmeyenler için kısaca, sessiz lüks, abartısız zarafet ve incelikli sofistikeliği bünyesinde barındıran bir moda trendi. Sessiz lüks trendi marka logolarının aşırı kullanımına karşı ve minimalist bir yaklaşım.

ERKEK MODASINDA SESSİZ LÜKSÜN ANAHTARI: KALİTELİ MALZEME

Erkeklerin sessiz lüksü günlük rutinlerine dahil etmeleri için incelikli ve zarif unsurlara odaklanması önemli. İnce yün veya lüks pamuk gibi yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış, sofistike ve kalıcı, iyi dikilmiş kıyafetleri tercih etmek gerekiyor. Ayrıca, aşırı süslemeden veya gürültülü desenlerden kaçınarak, temiz hatlara ve minimalist tasarımlara sahip parçalar seçmek işin anahtarı.

NESİLLER BOYU AKTARILACAK PARÇALAR

Çok yönlü, yüksek kaliteli ve klasik süetler, nötr renkler ve birinci sınıf kumaşlara sahip iyi yapılmış parçalara yatırım yapmak sessiz lüks akımının olmazsa olmazı. Uzun ömürlü ve hatta nesiller boyu aktarılabilecek klasik parçalara sahip olma niyetiyle alışveriş yapmak da önemli. Bu akıma göre, iyi kesimli blazer ceketler, özel dikim pantolonlar, vintage kot pantolonlar, makosen ayakkabılar, beyaz kolsuz bluz ve güçlü gömlek gibi parçalar, bir erkeğin gardırobunun vazgeçilmez parçası olmalı.

ŞIK SAAT... ZARİF DERİ KEMER... 

Aksesuarlara gelince… Erkekler gösterişli markalarından çok kalitesi ve işçiliğiyle çok şey anlatan klasiklere yatırım yapmalı. Şık bir saat, zarif bir deri kemer veya klasik bir deri cüzdan, herhangi bir kıyafete sofistike bir dokunuş katabilir.

Kusursuz işçilikle rafine ve abartısız tasarımlar sunan, sessiz lüks kavramını somutlaştıran birkaç lüks marka var. Tom Ford, Bottega Veneta, Loewe, The Row, Celine, Ralph Lauren ve Hermes, sessiz lüksü kişileştiren minimalist giysilere yoğun bir şekilde odaklanan önemli lüks markalardan sadece birkaçı. Daha uygun fiyatlı seçenekler arıyorsanız Uniqlo, COS, Massimo Dutti, Everlane ve Khaite gibi markalara göz atabilirsiniz.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde