Hilmi Güler: Kesintisiyle ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı

Hilmi Güler: Kesintisiyle ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Cumartesi günü 13 ilde yaşanan elektrik kesintisiyle ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Hilmi Güler: Kesintisiyle ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı
16px
24px
04.07.2006 20:04
ABONE OLgoogle

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Cumartesi günü 13 ilde yaşanan elektrik kesintisiyle ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığını, soruşturmanın daha rahat yürütülebilmesi için bir kişinin de açığa alındığını söyledi.
Bakan Güler, Azerbaycan Maliye Bakanı Samir Şerifov ile görüşmesinin ardından, basın mensuplarının geçtiğimiz cumartesi günü Türkiye'nin batısındaki 13 ilde yaşanan elektrik kesintisiyle ilgili sorularını yanıtladı.

Ayrıca Yap-İşlet ve otoprodüktör santrallerin özellikle doğalgaz fiyatlarıyla ilgili sıkıntıları bulunduğunun hatırlatılması üzerine Güler, konuyla ilgili özel sektörün yazılı ve sözlü görüşlerini aldıklarını ve almaya da devam ettiklerini belirterek; 'Bunları değerlendiriyoruz. Bu değerlendirme yeni başlamadı, aylar önceden başladı. Önerilerini Maliye Bakanlığı başta olmak üzere ilgili bakanlıklarla görüşüyoruz' dedi. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde