FİSKOBİRLİK devreden çıkarıldı

FİSKOBİRLİK devreden çıkarıldı

KOMİSYON, FINDIK ALIMINDA FİSKOBİRLİK'İ DEVREDEN ÇIKARDI. FINDIĞI ARTIK..

FİSKOBİRLİK devreden çıkarıldı
16px
24px
08.08.2006 17:08
ABONE OLgoogle

Fındık Komisyonu, fındık üreticisinin mağdur edilmemesi amacıyla Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO) tarafından fındık alımı yapılmasını kararlaştırdı.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, fındık piyasasındaki son gelişmeleri ele almak ve üreticilerin mağdur edilmemesi için alınabilecek tedbirleri değerlendirmek üzere bugün öğleden sonra Başbakanlık Merkez Bina’da Başbakan başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, Devlet BakanıAli Babacan, Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ve Bayındırlık Bakanı Faruk Özak katıldı. Yapılan değerlendirmeler neticesinde, Fiskobirlik Yönetimi’nin bu yöndeki açıklamaları da dikkate alınarak fındık üreticisinin mağdur edilmemesi amacıyla Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından fındık alımı yapılması kararlaştırıldı.

Açıklamada şu bilgiler verildi: "Bunun için, TMO’nin yapacağı alımlarda Fiskobirlik Yönetimi’yle hazırlanacak bir protokol çerçevesinde depo ve uzmanlarından yararlanması uygun görülmüştür. Bu çalışmaları yürütmek üzere de Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker görevlendirilmiştir. Ayrıca Fındık üreticisinin sorunlarına kalıcı çözümler getirilmesi amacıyla öncelikli olarak fındıkta lisanslı depoculuğun bir an önce kurulması için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın koordinatörlüğünde gerekli çalışmaların başlatılmasına karar verilmiştir."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde