Endüstri Holdingin kayıp hisse senetleri bulundu

Endüstri Holdingin kayıp hisse senetleri bulundu

Merkezi Konya'da bulunan çok ortaklı Endüstri Holdingin kayıp hisse senetleri polisin düzenlediği operasyonla, bir galerinin deposunda çuvallar içinde ele geçirildi.

Endüstri Holdingin kayıp hisse senetleri bulundu
16px
24px
24.08.2006 17:47
ABONE OLgoogle

Aldığı istihbaratları değerlendiren Konya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, merkez ilçe Selçuklu Medrese Mahallesi Dumlupınar Sokak'ta bir galerinin deposunda arama yaptı.

Depoda 6 çuval içinde Endüstri Holding'in uzun süredir kayıp olduğu belirtilen hisse senetleri ele geçirildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde tek tek sayılan hisse senetlerinin yaklaşık 27 bin adet olduğu belirlendi. Hisse senetlerinin rakamsal değerinin ise 10 milyon YTL civarında olduğu tespit edildi.

Geçen yıllarda polisin düzenlediği operasyonlarda aralarında holdingin eski yöneticilerinin de bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alınmış, bu kişiler hakkında Adana 2 Nolu DGM'de holding mallarının yağmalanması ve bazıiştiraklerin ucuza satılması iddialarıyla dava açılmıştı.

11 BİN 800 ORTAĞI, 46 ŞİRKETİ VARDI

9 yıl önce kurulan holdingin çoğu yurt dışından 11 bin 800 ortağı, 46 şirketi ve 20 fabrikası bulunuyordu. 2003 yılı başında holding yöneticileri düzenlenen basın toplantısında ortaklara, verdikleri paraların üzerine 'bir bardak soğuk su içmelerini'söylemiş, toplanan 300 milyon marktan geriye çok fazla para kalmadığını açıklamıştı. Söz konusu hisse senetlerinin holdingle ilgili yürütülen soruşturmalarda uzun süre aranmasına rağmen kayıp olduğu gerekçesiyle bulunamadığı ve halen holdingin yağmalanması ile ilgili görülen davalarda önemli bir maddi delil oluşturduğu belirtildi. Holdingin Endüstri olan ismi de aynı isimde başka bir holding bulunması nedeniyle Mobella olarak değiştirilmişti.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde