Çalık'tan yabancılara davet

Çalık'tan yabancılara davet

Ahmet Çalık, yabancılara Türkiye ekonomisi hakkında önemli bilgiler verdi..

Çalık'tan yabancılara davet
16px
24px
05.06.2008 15:45
ABONE OLgoogle

Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, tesis edilen ekonomik istikrar ve güvenin, Türkiye"nin yabancı yatırımcılar açısından cazibesini artıracağını kaydetti.

Türkiye İş ve Yatırım Zirvesinin, Çalık Holding ev sahipliğinde düzenlenen yemek öncesinde konuşan Çalık, Türkiye"nin hızlı bir kalkınma sürecinde olduğunu, bölgesinin güçlü ekonomilerinden biri olan Türkiye"nin gücünün giderek arttığının her geçen gün gözlemlendiğini kaydetti.

Çalık, Türkiye"nin içinde bulunduğu bölgede gelişmelere yön verdiğini, dinamik nüfusu ve istikrarlı yapısı ile yatırım sermayesi açısından önemli bir cazibe merkezi olarak algılandığını kaydetti.

Türkiye"nin potansiyelinin büyük olduğunu vurgulayan Çalık, yarınlara güvenle bakan Türkiye"nin bunu çok çalışmasına, uluslararası rekabet yeteneğini geliştirmesine, ekonomik ve siyasi istikrarına borçlu olduğunu dile getirdi.

Ahmet Çalık, "Çok kısa zamanda küresel rekabette daha da başarılı olacak, var olan potansiyelimizi kullanarak arzu ettiğimiz noktalara geleceğiz. Eminim ki ülkemiz gelecekte dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girecektir" dedi.

Çalık Topluluğu olarak uluslararası şirketlerle iş yaptıklarını, ortaklıklarda bulunduklarını belirterek, yatırımcılar nezdinde Türkiye"nin algısını yakından takip ettiklerini kaydetti.

Ahmet Çalık, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Ülkemiz ve ekonomimize yatırımcı güveninin arttığını, ekonomik performans sonuçlarımızın yatırımcılar tarafından kimi zaman hayretle izlendiğini biliyoruz. Bilmenizi isterim ki bu gelişmede özellikle son 5 yıllık dönemde yaşadığımız ekonomik istikrar ortamının önemi tartışılmayacak kadar büyüktür. İnanıyorum ki tesis ettiğimiz ekonomik istikrar ve güven ülkemizin yabancı yatırımcılar açısından cazibesini artıracaktır. Artık hedefimiz, küresel ekonominin rekabet gücü yüksek bir üyesi olarak, üretim ve istihdamımızı geliştirmek, yabancı
yatırımları teşvik etmek, çevreye duyarlı ve rekabetçi bir ekonominin gerçeklerini yerine getirmek olmalıdır."

Çalık, toplantıya, Çalık Holding Genel Müdürü Berat Albayrak ile birlikte katıldı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde