Aziz Yıldırım'a askerlik şoku

Aziz Yıldırım'a askerlik şoku

FB BAŞKANI AZİZ YILDIRIM'IN ASKERLİK YAPMADIĞI ORTAYA ÇIKINCA RAKİPLERİ..

Aziz Yıldırım'a askerlik şoku
16px
24px
02.06.2006 15:13
ABONE OLgoogle

Aziz Yıldırım'ın dönüp dönmeyeceği konuşulurken gündeme bu kez başka bir konu düştü. Aziz Yıldırım'ın askerlik yapmadığı ve bu durumun rakipleri tarafından öğrenilme ihtimaline karşın istifa ettiği haberleri kulislerde konuşuluyor.

Bu konuda Türkiye'nin önde gelen spor adamları da Aziz Yıldırım'ın askerlik sorunu ile kulaklarına gelen haberleri sütunlarına taşıdılar.

Hürriyet Gazetesi'nde Erman Toroğlu'nun konuya ilişkin bugünkü yazısı şöyle

"... Bir müddet önce, güvenilir bir kaynaktan Aziz Yıldırım’ın çürük raporu alarak askerlik yapmadığı istihbaratı geldi. Gelen istihbarat bir bacağının kısa olduğu yönündeydi. Her istihbarat doğru demek değildir. Eğer gazeteci iseniz araştırmanız lazım. Şöyle bir düşündüm; "bunu Türkiye’de kim araştırabilir, cesaretle üstüne gidip, olayı çözebilir" diye. Tabii ki, aklıma araştırmacı-gazeteci Uğur Dündar geldi. Açıp ona ilettim. Sonra olaylar gelişti. Uğur Dündar, gerekli araştırmalarını yaptı. Belirli konulara ulaştı. Ama Uğur Dündar, bu raporu eline geçiremedi.

1952 Ergani doğumlu Aziz Yıldırım, 1971’de askerlik yoklamalarına başlıyor. Okul dolayısıyla başka sebeplerden tecil oluyor. 1983’te artık iş üst sınıra gelip, askere gidecekken bu yıl, yani 1983’te İzmir Askeri Hastenesi’ne bir dilekçe veriyor. Burada "sağ kalça çıkıklığı nedeniyle bacak kısalığı" cümlesi var. Uğur Dündar bunu resmi makamlara onaylatıyor. Yalnız söylediğim gibi raporu eline geçiremiyor...

Şimdi burada şöyle önemli noktalar var. Aziz Yıldırım’ın hakikaten kalça çıkıklığı vardır. Bir bacağı kısadır. Ve raporu alıp askerliğini yapmamıştır. Bu da çok doğaldır. Aziz Yıldırım’ın hakkıdır. Zaten böyle ortopedik rahatsızlığı olan bir insanın askere gitmesi de mahsurludur. Veya Aziz Yıldırım’ın o devirde bir sakatlığı vardır, bu sonradan olmuştur veya önceden vardır. Duruma göre bu zamanla geçebilir sakatlıktır. Veya kalıcıdır. Buna ancak raporu gördükten sonra tıp uzmanları karar verir. Bize bu konuda ahkam kesmek düşmez...."

Sabah Gazetesi'nde Ahmet Çakar'ın konuya ilişkin yazısı

"...Ne tuhaftır ki başkan görevi bırakır bırakmaz fısıltı gazetelerinde Yıldırım'la ilgili çok önemli bir iddia dolanmaya başladı. Üstelik bunu medyadaki herkes biliyor, herkes duyuyor, ama kimse net olarak yazamıyordu. Çünkü belge yoktu. Üstelik fısıltı gazetesine üfleyenlerin başında da Türkiye'nin çok önemli gazetecileri ve araştırmacı habercileri de geliyordu. İddia kanıtlanırsa Yıldırım'ın 25-30 sene öncesine dönülecek ve belge bulunursa hem Yıldırım hem de F.Bahçe büyük zarar görecekti.

Konu Yıldırım'ın askerlik yapıp yapmadığıydı. Bu iddialar yalansa, bu yalanı, daha doğrusu bu operasyonu, iki taraftan biri başlatmış olabilir. Ya Yıldırım'ın düşmanları onun bir daha dönmeyeceğini hesaplayıp böyle bir dedikoduyu kulp olarak takmayı düşündüler. Ya da Yıldırım, F.Bahçe içindeki muhaliflere gerçek olmayan bir olguyu gerçekmiş gibi dillendirip korkunç bir tuzak hazırladı..."

Hürriyet ve Sabah

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde