800 lisans verdi, imparatorluk kurdu

800 lisans verdi, imparatorluk kurdu

Sadece giyim değil ev tekstilinden tiyatroya kadar birçok alanda marka olduğunu anlatan Pierre Cardin, dünyada 800 lisans verdiğini belirterek, "Pierre Cardin markasıyla bir imparatorluk kurdum." dedi.

800 lisans verdi, imparatorluk kurdu
16px
24px
21.06.2006 00:00
ABONE OLgoogle

 

60 yıldır dimdik ayaktayım Türkiye benim için iyi pazar

Faik KAPTAN / Sibel ARNA

Adına müze açılan ilk modacı olan Pierre Cardin, İstanbul ziyaretine dün başladı. Bir çok markanın zamanla yok olduğunu vurgulayan Cardin, 60 yıldır dimdik ayakta olduğunu belirterek ’Türkiye benim markam için çok iyi bir pazar’ dedi.

Dünyaca ünlü Fransız Modacı Pierre Cardin, "Dünyayı gezerek, kültürleri tanıyorum, markamı tanıtıyorum. Tanıdığım kültürler, çalışmalarıma yansıyor. Birçok marka zamanla yok olmasına rağmen 60 yıldır dimdik ayaktayım. Türkiye, benim markam için iyi bir pazar" dedi. Cardin, Aydınlı Grubu ile yaptığı Strateji Ortaklığı Anlaşması’nı kutlamak ve "Dünden Bugüne Piere Cardin" defilesini sergilemek üzere dün THY’ye ait uçakla Yunanistan’ın başkenti Atina’dan İstanbul’a geldi.

ÇİN’LE REKABET EDERSİNİZ

Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı düzenleyen 84 yaşındaki modacı, İstanbul’a son olarak 25 yıl önce geldiğini ve doğum gününü kutladığını belirterek, "Tekrar Türkiye’de olmaktan mutluluk duyuyorum" dedi. Cardin, Türkiye’yi çok gelişmiş ve değişmiş bulduğunu belirterek, şunları söyledi: "Beni en çok şaşırtan, ihracatta gösterdiğiniz başarı ve hız. Ben Çin’i çok iyi biliyorum. Şu anda onlarla rekabet edecek güçte olduğunuzu görüyorum. İhracatınızda aşağı yukarı yüzde 8 oranında bir artış olmuş. Bu çok önemli bir artış. Toplumunuzun gençliği sayesinde bunları başarmışsınız."

İMPARATORLUK KURDUM

Pierre Cardin markasıyla bir imparatorluk kurduğunu hatırlatan ünlü modacı, kendisi içi önemli olanın dünyayı tanımak ve markasını dünyaya tanıtmak olduğunu söyledi. Cardin, UNESCO’daki görevi nedeniyle bir çok görev üstlendiğini ifade ederek, "Benim için önemli olan insanların dünyada uyumlu bir şekilde yaşayabilmeleri. Genç yaşta göreve başlamış olmam ve bir çok ülkede dolaşmam, bir çok kültürü tanımama sebep oldu. Böylece insanların daha uyumlu yaşaması gerektiğini ve sosyalist düşüncenin önemli olduğunu gördüm ve bunları da çalışmalarıma yansıttım" dedi.

HERKESİN MİSYONU VAR

Sosyalist düşüncelerini ’insanlarla uyum içinde olarak’ gösterdiğini belirten Cardin, "Sosyalizmle modanın nasıl bir ilgisi var?" sorusuna, "İnsanların iş bulmasını istiyorum ve onlara iş veriyorum. Bu da sosyalizme bağlı. Herkesin bir misyonu var önemli olan bu misyonu olabildiğince ileriye götürebilmek" yanıtını verdi.

MODANIZI TANIMIYORUM

Türk tekstili ve moda sektörü konusunda fazla bilgisi olmasada, sektörün önemli mesafeler aldığını bildiğini söyleyen ünlü modacı Pierre Cardin , İstanbul’da Türk moda dünyasını yakından tanıma fırsatı bulacağını belirtti. Tayt ve yarasa kolla moda tarihine adını yazdıran Cardin, Fransa’da Türk modasını temsil eden kimse olmadığını belirterek, "Genelde Paris’te tüm isimleri görebiliyoruz Paris modanın merkezi" dedi.

800 LİSANS VERDİM

Sadece giyim değil ev tekstilinden tiyatroya kadar birçok alanda marka olduğunu anlatan Pierre Cardin, dünyada 800 lisans verdiğini belirterek şunları söyledi: "Pierre Cardin markasıyla bir imparatorluk kurdum. Maksim Restoranları’nın da sahibiyim ve orada da bir marka oluşturdum. Ayrıca, tiyatro sektöründeki yatırımlarım da dünyaca tanınıyor. Birçok oyun Pierre Cardin markası taşıyor. Son zamanlardaki en büyük proje

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde