Windows'un yeni sürümü hazır

Windows'un yeni sürümü hazır

Microsoft'un uzun süredir beklenen işletim sistemi Vista'yı Windows kullanıcıların testine hazır hale getirildi.

Windows'un yeni sürümü hazır
16px
24px
08.06.2006 18:37
ABONE OLgoogle

Amerikalı yazılım devi Microsoft, Windows kullanıcılarının Vista'nın beta sürünümünü indirmesine ya da CD olarak istemesine izin veriyor.
Yeni sistemi bilgisayarlarına kuran kişilerin düşüncelerini Microsoft'a göndermesi isteniyor. Test etmek isteyenler Vista'nın Beta 2 sürümünü test edebilecek. Şirket testçileri kısıtlı tutacağını belirtmesine rağmen kaç kişinin test edebileceğini açıklamadı. Vista, piyasaya Ocak 2007'de sürülecek. Microsoft, 5 yıllık bir aradan sonra piyasa sürmeyi planladığı Vista'yı bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürmeyi planlıyordu. Ancak Microsoft, işletim sistemini Ocak 2007'de piyasaya sürmeye karar verdi. Microsoft, gecikme nedeni olarak güvenlik sisteminin kuvvetlendirilmesi çabalarını gösterdi.

Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft, Vista'yı 6 ayrı sürüm halinde piyasaya çıkaracak. 6 versiyondan 3'nün ev kullanıcıları, ikisinin iş dünyası ve birinin de gelişmekte olan ülkeler için tasarlanması planlanıyor."Longhorn" kod adıyla bilinen ancak daha sonra ismi Vista olarak değiştirilen yeni kuşak işletim sisteminin ilk deneme sürümü "Vista Beta 1" olarak daha önce son derece sınırlı bir kitle için deneme amacıyla yayınlanmıştı.

Windows Vista'nın arayüzünde yarı şeffaf karakterler ve görseller kullanılacak. Vista'nın en önemli özelliklerinden biri olarakta bilgisayar dünyasında hızla yükselen arama eğilimine uygun, arama teknolojilerini işletim sistemine entegre edilecek olması. Bunun yanı sıra, Vista'da ayrıca dışa çıkışlar için güvenlik duvarı, dıştan gelen verileri tarayan bir de filtre bulunması planlanıyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde