Uzel'de ücretler ödenemiyor

Uzel'de ücretler ödenemiyor

Bir zamanlar zirai makina üretiminde dünyanın en büyük 10 firması arasında yer alan Uzel Makina'da çalışanların ücretleri ödenemiyor.

Uzel'de ücretler ödenemiyor
16px
24px
27.05.2008 08:35
ABONE OLgoogle

Massey Ferguson traktörlerinin üreticisi olan ve bir zamanlar zirai makina üretiminde dünyanın en büyük 10 firması arasında yer alan Uzel Makina'da çalışanların ücretleri ödenemiyor.

Son bir yıldır Uzel Ailesi fertleri arasında yaşanan ve mahkemelere yansıyan kavgayla gündemde olan Uzel Makina, çalışanlarına ücretlerini zamanında ödeyemediğini açıkladı. Uzel Makina'dan dün İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na (İMKB) gönderilen açıklamada, ücret ödemelerindeki aksamaya neden olarak nisan ayında tedarikçilerinden malzeme temininde yaşadığı sorunlardan dolayı üretiminin düşmesini gösterdi.

Açıklamada, üretimle ilgili problemleri gidermek için gerekli tedbirlerin alındığı ve önümüzdeki dönemde çalışanların ücretlerinin zamanında ödeneceği belirtildi. 

Referans

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde