Uyuşturucu fabrikasına çevrilen eve baskın

Uyuşturucu fabrikasına çevrilen eve baskın

İstanbul'da düzenlenen narkotik operasyonunda, 48 bin 925 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Uyuşturucu fabrikasına çevrilen eve baskın
16px
24px
03.05.2011 14:50
ABONE OLgoogle

Operasyonda 5 kişi gözaltına alınırken şebekenin uyuşturucu hapları kendi evlerinde ürettikleri tespit edildi. Uyuşturucu fabrikaya çevrilen evde yapılan operasyon, polis kamerası tarafından görüntülendi.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, evde ürettikleri uyuşturucuları iç piyasaya sürmek isteyen bir şebekeye yönelik çalışma başlattı. Teknik ve fiziki takiplerin ardından harekete geçen ekipler, Avcılar ve Esenyurt'ta eş zamanlı operasyon düzenledi.

Şebeke lideri olduğu öne sürülen Sait N.'nin evinde yapılan aramalarda, 48 bin 925 adet ectasy marka uyuşturucu hap, 615 gram hap yapımında kullanılan maddeler, 10 gram kokain, 1 pres makinesi, 9 adet 7.65 çapında MKE yapımı dolu fişekler ile iki adet sahte sürücü belgesi ele geçirildi. Olayla ilgili uyuşturucuların mal sahibi olduğu öne sürülen Sait N ile birlikte 5 kişi gözaltına alındı.

Yakalanan şüphelilerin daha önceden işledikleri birçok suçtan dolayı arandıkları ve şebeke lideri Sait N.'nin ise terör örgütü adına propaganda yapmak suçundan yakalandığına dair sabıka kaydının bulunduğu belirtildi.

Yapılan soruşturma sonucunda, örgütün liderliğini Sait N.'nin yaptığı ve Hüseyin S. isimli şahsın örgütün ikinci adamı olduğu belirlendi. Muharrem K. ile Mehmet Halil Ö.'nün uyuşturucuları evde hazırladıkları ve basımı tamamlanan uyuşturucu hapları ise Ali Ö.'nün piyasaya sürdüğü tespit edildi. Emniyette işlemleri tamamlanan Sait N. ile birlikte 5 şüpheli bugün adliyeye sevk edildi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde