Unakıtan'ın Eskişehir sevinci

Unakıtan'ın Eskişehir sevinci

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Eskişehirspor'un Süper Lig'e çıkmasına nasıl yorum yaptı?

Unakıtan'ın Eskişehir sevinci
16px
24px
19.05.2008 08:24
ABONE OLgoogle

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Bank Asya 1. Lig Play-off finalinde Boluspor'u 2-0 yenerek Turkcell Süper Lig'de yükselen Eskişehirspor'un başarısının uzun bir çalışmanın neticesi olduğunu ifade etti.  
 
 Maçın ardından protokol tribün çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Unakıtan, Eksişehirspor'un Turkcell Süper Lig'e yükselmesini bütün Eskişehir'in zaferi olarak değerlendirerek, ''O bakımdan bütün Eskişehir'i kutluyorum'' dedi.

Bolusporlu taraftarların ve sporcuların tepkileriyle ilgili bir soruyu Bakan Unakıtan, ''Normaldir. Maç başında hakem kırmızı kart gösterdi. Herhalde ondan dolayı olabilir'' diye yanıtladı.

Sezon başında transfer edilen Sergen Yalçın'ın son haftalarda takımdan ayrılmasıyla ilgili bir soruya da Unakıtan, ''Bırakan, giden oluyor. Asıl olan takımdır. Takım devam ediyor görüyorsunuz'' şeklinde yanıt verdi.

Eskişehirspor'a yeni bir yıldız transferi olup olmayacağı yönündeki soru üzerine Unakıtan, ''Şimdiden bu konuda konuşmak istemiyorum'' derken, takımın bütçesiyle ilgili olarak da ''Tabii ki Süper Lig'deki takımların bütçesi biraz daha fazla oluyor. Süper Lig'de daha fazla pay alıyorlar'' ifadelerini kullandı.

Bu arada, takımlarının Süper Lig'e çıkışını uzun bir süre statta ve stat çevresinde kutlayan Eskişehirsporlu taraftarlar kutlamaların ardından dağılmaya başladı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde