Türk çift ABD'ye gidip telekom firması kurdu

Türk çift ABD'ye gidip telekom firması kurdu

Türkiye'de Telekom'un serbestleşme sürecini bekleyen girişimci çift, internet telefonu için istenilen lisans ücreti, teminat mektubu ve arabağlantı yatırımları yüz binlerce doları bulunca, ABD'ye yatırım kararı aldı.

Türk çift ABD'ye gidip telekom firması kurdu
16px
24px
22.07.2006 00:00
ABONE OLgoogle

ABD'ye yerleşen Emre ve Yeliz Kayacan Koşmaz çifti birkaç ay içinde binlerce müşterisi olan ABD'deki ilk Türk telekom şirketini kurdu.

İnternet telefon hizmeti için Amerika veya Avrupa'da lisans bedeli istenmiyor. Servis için Türkiye'de harcayacakları önemli miktarda yatırımı ABD'ye taşıyan Koşmaz çifti Kaliforniya'da kurdukları Kosmaz Technologies LLC firmasıyla birkaç ay içinde hızlı internet hatları üstünden telekom servisi vermeye başlayıp VoIPVoIP.com markasıyla kısa sürede tanındılar.

28 ülke sadece 3 cent'e aranabilecek
Koşmaz çifti, şimdi KomTurk.com markasıyla dünyanın her yerindeki Türkler için global bir firma olmak için harekete geçmiş. Sistemle dünyanın her yerinde yaşayan Türklere 28 ülkeyi sadece 3 cent'e arama, diledikleri ülkeden telefon numarası alma imkânı sağlanıyor. Türkiye'de Uzak Mesafe Telekom Hizmetleri lisansı almış firmalarla yapılan arabağlantı anlaşmalarıyla da Türkiye'nin tüm şehirleri Türk Telekom şehiriçi fiyatına aranabiliyor. Ayrıca müşteriler kendi aralarında sabit telefonlarından ömür boyu sınırsız ve ücretsiz görüşebiliyor. KomTürk servislerini kullanabilmek için, mevcut hızlı internet hattına takılan VoIP telefon adaptörünün telefona bağlanması yeterli oluyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde