'Tekin' olmayan ilişkiler!

'Tekin' olmayan ilişkiler!

Danıştay'daki 'türban' saldırısının ardından ilginç bağlantılar çıkıyor. Çetenin beyni olduğu iddia edilen Muzaffer Tekin'in evinde 'kırmızı kitap' bulundu.

'Tekin' olmayan ilişkiler!
16px
24px
22.05.2006 13:30
ABONE OLgoogle

Birdal suikastından hüküm giyen Günaltay da bi gazeteye yaptığı açıklamada, "Tekin bizim değil, Susurluk sanığı İbrahim Şahin'in ekibinden" dedi

Kilit adam Albay Muzaffer'in yakalanmasıyla, Cumhuriyet gazetesinin bombalanması ve Danıştay saldırısının ardındaki ilişkiler de gün yüzüne çıkmaya başladı. Ancak ortaya çıkan tablo, Kurtlar Vadisi'ne taş çıkartacak nitelikte. Zira yakalanan isimlerin arasındaki bağlantılar, Akın Birdal suikastından Susurluk skandalına kadar birçok garip noktada buluşuyor. İşte Arslan'ın Danıştay'ı kana buladığı günden itibaren yaşananlar...

İNTİHAR MEKTUBU YAZDI

Alparslan Arslan'ın telefon konuşmalarını inceleyen polis, Albay Muzaffer' olarak anılan ordudan atılmış eski yüzbaşı Muzaffer Tekin'le sık sık telefonlaştığını tespit etti. Fakat Tekin, olay günü eşini de alarak sırra kadem bastı. Ancak emekli bir başçavuş arkadaşının Beykoz'daki villasında intihara kalkışınca, kaldırıldığı Kadıköy Acıbadem Hastanesi'nde ele geçirildi.

'İHANETİ HAZMEDEMEDİM'

Tekin, intihar girişiminden önce 5 sayfalık da bir mektup kaleme almıştı. Polisten alınan bilgilere göre, yıllarca devlete hizmet ettiği söylerek başladığı satırlarına şöyle devam ediyordu: "Ancak böyle bir ihanetle anılmayı hazmedemedim. Bu nedenle ölmek istiyorum. Bana komplo kuruldu. Bu lekeyle yaşayamam. Üniversitede okuyan çocuğum var." Tekin, polisteki sorgusunda ise "Niye bıçakla intihara kalkıştın" sorusuna "O anda başka bir şey bulamadım" cevabını verdi.

'ŞEREFSİZ ÜZERİMİZE YIKTI'

İfadesinde de 'komplo' iddiasını yineledi. Arslan'ın provakasyon için Vatansever Kuvvetler Güçbirliği Haraketi'ne sızdığını, olayı üzerlerine yıktığını, kendileriyle ilgisi olmadığını öne sürdü. Arkadaşları da polise "Tekin'in Kuşdili Caddesi'nde petrol işlerini yürütüğü ofisi vardı. Atatürkçü eski subaylar buraya geliyordu. Arslan da bir yıl öncesine kadar büroya gelip gidiyordu. Tekin olaydan sonra 'Şerefsiz, bize komplo kurdu' demişti" diye ifade verdi.

EVİNDE KIRMIZI KİTAP

Kıbrıs Gazisi olan, Denktaş'tan 'şükran madalyası' alan Tekin'in Göztepe'deki evinde yapılan aramada da ilginç belgelere ulaşıldı. 'Kırmızı kitap' olarak bilinen ve sadece devlet yöneticilerinin içeriğini bildiği Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nin tam metni ile 'istihbarat ve gerilla' isimli bir kitap ele geçirildi. Evde bulunan diğer dikkat çekici kitap ve belgeler ise şöyle: Arınan Planı'na hayır, AKP'nin teslimiyet belgeleri, ileri Dergesi, Yeni Hayat Dergisi, Türk Solu Dergisi, Dolunay Gazetesi, Ulusal Güç Birliği Hareketi Kitapçığı ve Türkeli Dergisi... Evde ayrıca Alparslan Arslan'a ait bir dernek üyeliği kartı bulundu.

Tekin, İbrahim Şahin'in ekibinden

Akın Birdal suikastında azmettirmekten hüküm giyen ve Danıştay saldırısına karışan zanlılarla telefon görüşmeleri yaptığı tespit edilen Semih Tufan Günaltay'ın VATAN'a yaptığı açıklamalar ise ilişki yumağının Susurluk'a kadar dayandığı iddialarını taşıyor. Muzaffer Tekin'le cezaevinden çıktıktan sonra Türk Solu Dergisi'nin bir gecesinde tanıştıklarını söyleyen Günaltay, "Kendisi en az 3 defa Küçükyalı'daki büroma, ibrahim Şahin'le birlikte geldi. İsmini şu an hatırlayamadığım bir albayla beraber, bir iftar yemeğinde de bir araya geldik. Ancak bizim oluşumumuzun içinde değildi" dedi. Geçen yıla kadar Ulusal Birlik Partisi'nin Genel Başkanlığı'nı yapan Günaltay, Tekin'in isminin bu olayda geçmesine de çok şaşırmış: "Bizim

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde