Tehdit üzerine geri adım attı

Tehdit üzerine geri adım attı

Ümit Kiler'in 'Gizli belgeleri açıklarız' tehditinden sonra Bülent Bulgurlu ne dedi?

Tehdit üzerine geri adım attı
16px
24px
16.02.2008 08:51
ABONE OLgoogle

Migros'un yüzde 50.8'nin BC Partners'a ait Moonlight Capital'e satılmasının ardından, satış sürecine katılmış olmalarının inkar edilmesiyle ilgili iddiaya ilişkin olarak dün Kiler Holding Perakende Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kiler duydukları rahatsızlığı dile getirerek “Sayın Bulgurlu'nun hafıza problemi olduğunu düşünmek istemiyoruz.” demişti.

Ümit Kiler konuyla ilgili şunları söylemişti:

"Sayın Bülent Bulgurlu'nun dün gerçekleştirilen basın toplantısında, Kiler'in bu süreçteki yeri ile ilgili yapmış olduğu 'Ben de medyadan duydum' şeklindeki talihsiz açıklamasını üzüntüyle karşıladık. Sayın Bulgurlu'nun hafıza problemi olduğunu düşünmek istemiyoruz. Ancak kurumumuza yöneltilen ve haksız spekülasyonlara neden olabilecek bu iddia karşısında da sessiz kalmanın doğru olmayacağı kanaatindeyiz.

18 Ekim 2007 tarihinde, altında Sayın Bülent Bulgurlu'nun, Sayın Ahmet Ashaboğlu'nun ve benim imzamı taşıyan gizlilik sözleşmesi var. Bu sözleşmeye duyduğumuz saygıdan dolayı Kiler'in bu süreçte nasıl yer aldığını şimdilik net bir şekilde açıklayamıyorum. Kendileri dünkü açıklamalarıyla o gizlilik sözleşmesini ihlal yolunda ilk adımı atmışlardır. Bu tavır devam ederse varılacak noktada tarihleri, JP Morgan'a verilen teklif miktarlarını ve diğer detayları içeren dokümanları tüm kamuoyu ile paylaşmaya hazırız. Sayın Bülent Bulgurlu'nun konuya bir an önce açıklık getirilmesi için bize ve kamuoyuna bir özür borçlu olduğunu ifade etmek isterim”

BULGURLU, GİZLİ BELGEYİ AÇIKLARIZ TEHDİTİNDEN SONRA HATIRLADI

Koç Holding, Kiler'in, Migros satış sürecine katıldığını, bağlayıcı olmayan tekliflerini sunduğunu ve Kasım ayı sonunda sürecin dışında kaldığını belirterek, ''Dolayısıyla Migros satışında ulaşılan değerde Kiler Holdingin katılım ve teklifinin bir etkisi olmamıştır'' açıklamasında bulundu.

Koç Holdingten konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, dün gerçekleştirilen basın toplantısında Migros satış sürecinde Kiler Holding katılımının Migros'un değerine olumlu etkisi olup olmadığı yönünde basından gelen soruya Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Bülent Bulgurlu'nun verdiği yanıta istinaden Kiler Holding tarafından basına yapılan açıklamanın öğrenildiği kaydedildi. Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

''Kiler Grubunun bu konudaki tespitinin bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını düşünüyoruz. Zira Türkiye'nin önde gelen perakende şirketlerinden biri olan Kiler, Migros satış sürecine katılmış, bağlayıcı olmayan tekliflerini sunmuş ve Kasım ayı sonunda sürecin dışında kalmıştır. Dolayısıyla Migros satışında ulaşılan değerde Kiler Holdingin katılım ve teklifinin bir etkisi olmamıştır. Kiler Grubuna Migros satış sürecine göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Koç Holding CEO'su Bülent Bulgurlu'nun değindiği ve yanlış anlamaya neden olan nokta ise Kiler Holdingin Migros satış süreci dışında kaldıktan sonra, halen sürecin içindeymiş gibi basında yer alan haberlere istinadendir. Dünkü basın toplantısında bahsedilen konu da bundan ibarettir.''

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde