TBMM bir yıl daha iddaa’ya ‘devam’ diyor

TBMM bir yıl daha iddaa’ya ‘devam’ diyor

TBMM, İddaa oyunu ile ilgili ihale sürecini yeniden düzenleyen kanun tasarısıyla ilgili çalışmasını tamamladı.

TBMM bir yıl daha iddaa’ya ‘devam’ diyor
16px
24px
19.02.2008 08:13
ABONE OLgoogle

TBMM Plan ve Bütçe Alt Komisyonu, İddaa oyunu ile ilgili ihale sürecini yeniden düzenleyen kanun tasarısıyla ilgili çalışmasını tamamladı.

Alt komisyonda kabul edilen tasarıya göre, iddaa oyununun mevcut sözleşmesi

1 yıl daha uzatılacak. Bu 1 yıllık süreçte yapılacak ihaleyi kazanan firma

4 ay içerisinde işe başlayacak. İhaleye katılacak firmalarda, “belirli bir ekonomik ve mali yeterlilik ile mesleki ve teknik yeterlilik şartı” aranacak. Mevcut sözleşmenin tarihi, 1 Mart 2008'de sona erdiğinden oyunun devamı için 29 Şubat 2008'e kadar tasarının yasalaşması gerekiyor.

YABANCI BAHİSÇİLER İÇİN YEŞİL IŞIK YANDI

Alt komisyon, yurtdışında bayilik ağı işleten özel kuruluşların da ihaleye katılabilmesinin önünü açtı. İş deneyimi belgesinde ise “son 5 yıl içinde, asgari bir yıl boyunca idari şartnamede belirlenecek sayıda bayi ağını işletme” kuralında da değişikliğe gidildi. Müşterek ve sabit ihtimalli bahis oyunlarında, son 5 yıl içinde, asgari toplam bir yıl idari şartnamede belirlenecek sayıda yurtiçinde ve yurtdışında bayi ağını işletenler ihaleye girebilecek.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde