Spor otomoblde geleceğin yeni adı: Talus

Spor otomoblde geleceğin yeni adı: Talus

Hyundai, son yıllarda imza attığı dikkat çekici tasarımlarına bir yenisini daha ekledi. Spor otomobillerin geleceği ile ilgili ipuçları veren Hyundai Talus konsepti, etkileyici tasarımı ile dikkat çekiyor.

Spor otomoblde geleceğin yeni adı: Talus
16px
24px
24.07.2006 11:26
ABONE OLgoogle

Hyundai, son yıllarda imza attığı dikkat çekici tasarımlarına bir yenisini daha ekledi. Spor otomobillerin geleceği ile ilgili ipuçları veren Hyundai Talus konsepti, etkileyici tasarımı, arazi kabiliyeti ve 2+2 kişilik oturma düzeniyle tüm bakışları üzerinde topluyor.

Tasarımı, Kaliforniya-Irvine’da bulunan Hyundai Tasarım Merkezi tarafından oluşturulan Hyundai Talus, bir spor otomobilden üstün performans bekleyenlerle bir arazi aracının yüksek sürüş konumuna sahip olmak isteyenlerin beklentilerini karşılıyor.

Dizayn ekibinin başındaki Şef Tasarımcı Joel Piaskowski, Hyundai Talus’u şu şekilde tarif ediyor: “Talus’un misyonu, spor otomobil tutkusunu farklı boyutlara çekmektir. Bu araç, bir arazi aracının sunduğu avantajları benimseyen, fakat aynı anda bir spor otomobilin tasarımı ve performansından duygusal bir haz almak isteyen kişilere hitap ediyor.”

Geleneksel bir spor otomobilden farklı olarak Talus, yerden yüksekliği sayesinde zorlu arazi koşullarının üstesinden rahatlıkla gelebiliyor. Talus, yüksek gücünü bu zorlu koşullarda veya kötü hava şartlarında yere daha iyi iletmek için 4 tekerlekten çekiş sistemini sunuyor. Artırılan sürüş yüksekliği, sürücüye daha geniş bir görüş açısı sunup yola daha fazla hakim olmasını sağlıyor. Dört yetişkin için oldukça geniş bir kabine sahip olan Talus, küçük hafta sonu kaçamakları için de yeterli bagaj hacmi sunuyor. Hyundai Talus, bu özellikleri sayesinde spor otomobil segmentine daha geniş iç hacim, kullanım kolaylığı ve yüksek sürüş pozisyonu avantajlarını getiriyor. Talus’ta tüm bu özelliklerle birlikte yaklaşık 340 PS güç üreten 4.6 litre hacmindeki V8 motor ve 6 kademeli otomatik şanzıman bulunuyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde