Simsar Operasyonu’ndan yılın bürokratı çıktı

Simsar Operasyonu’ndan yılın bürokratı çıktı

Simsar Operasyonu kapsamında tutuklanan Recep Özcan'la Adnan Delikurt'un bağlantısı ortaya çıktı.

Simsar Operasyonu’ndan yılın bürokratı çıktı
16px
24px
17.04.2008 08:28
ABONE OLgoogle

Simsar Operasyonu kapsamında tutuklanan Recep Özcan'la Adnan Delikurt'un bağlantısı ortaya çıktı. Sanayi Bakanlığı eski müsteşar yardımcısı Delikurt, yılın bürokratı bile seçilmişti

SİMSAR Operasyonu kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu eski başkanı Recep Özcan ile yılın bürokratı seçilen Sanayi ve Ticaret Bakanlığı eski müsteşar yardımcısı Adnan Delikurt'un yakın ilişkileri ortaya çıktı.

14 Şubat'ta gerçekleşen Futbol Federasyonu seçimlerini erteletmek için Özcan'ın, Delikurt'tan 'ihtiyati tedbir' kararı verecek tanıdık hakim istediği belirlendi. Recep Özcan'a tanıdık hakim arkadaşları olduğunu ve kendisine yardımcı olacağını söyleyen Adnan Delikurt'un, seçimlerden 2 gün önce rüşvetin miktarı hakkında bilgi istediği öğrenildi. Delikurt'un telkinleri üzerine seçimleri erteleterek Futbol Federasyonu başkanlığına aday olmayı hedefleyen Özcan 'Tamam abi o zaman rakamı ikiye, üçe katlatalım' diyerek kararın ne pahasına olursa olsun mahkemeden alınmasını istedi.

'HALLEDECEKLER'

ÖZCAN'IN, kararın Ankara Adliyesi'ndeki hakimlerden alınmasının zor olduğu yönündeki çekincelerini belirtmesi üzerine de Delikurt 'Yok öyle bişey. Halledeceklermiş' diye cevap verdi.

Zafer Kütük/Star

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde