Silahlı baskının ayrıntıları

Silahlı baskının ayrıntıları

İŞTE CNR FUAR MERKEZİ'NDEKİ EVTEKSTİL'DE YAŞANAN SİLAHLI SALDIRININ DETAYLARI..

Silahlı baskının ayrıntıları
16px
24px
19.05.2006 18:24Güncelleme: 25.10.2023 14:51
ABONE OLgoogle

Bakırköy'de bulunan CNR Expo'daki "Evteks 2006" fuarına katılan bir işadamı, fuar içinde silahlı saldırıya uğradı. Vücuduna çok sayıda kurşun isabet ederek ağır yaralanan Değirmencioğlu, ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayın ardından kaçmaya çalışan zanlı Hayri H., fuar alanında yakalanarak gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre olay, saat 12.00 sıralarında Yeşilköy'deki CNR Expo Fuar Alanı 4.Hall'in içinde meydana geldi. Bursa'da faaliyet gösteren De-Ti Tekstil, 17-21 Mayıs tarihleri adasında CNR Expo'da düzenlenen "Evteks 2006" fuarına katıldı. Fuarda, firmasının standında çalışmalarını sürdüren De-Ti Tekstil Şirketi'nin sahibi Salih Değirmencioğlu, yanına gelen Hayri H. ile konuşmaya başladı. Değirmencioğlu ile H. arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tarıtışma çıktı. Bu sırada silahını çeken Hayri H., Değirmencioğlu'na ateş etti. Vücuduna çok sayıda kurşun isabet eden Değirmenciğolu, kanlar içinde yere yığıldı. Zanlı olay yerinden kaçarken, polise ve ambulansa haber verildi.

Yaralı Değirmencioğlu, ambulansla Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan Değirmencioğlu daha sonra Bakırköy'deki özel Acıbadem Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Değirmencioğlu'nun hayati tehlikeyi atlattığı öğrenilirken, olayın ardından hastaneye gelen Değirmencioğlu'nun kızları uzun süre ağladı.

Polisin, fuar alanı içinde yaptığı araştırma sonucu zanlı H., 8. Hall içinde yakalanarak gözaltına alındı.Sorgulanmak üzere polis merkezine götürülen H.'nin rahat tavırları dikkat çekti.

Öte yandan uyuşturucu suçundan yattığı cezaevinden yeni çıktığı öğrenilen Hayri H. ile Değirmencioğlu arasında daha önce iş ortaklığı olduğu, ancak aralarının bozulması ile bu ortaklığın sona erdiği iddia edildi. H.'nin bu orkatlığın bitmesinden sonra geçen yıl iki kadeşinin vurulması olayınından Değirmencioğlu'nu sorumlu tuttuğu ve olayı bu nedenle gerçekleştirmiş olabileceği öne sürüldü.

Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

İstanbul/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde