Sabancı: Seçimin galibi Türkiye demokrasisidir

Sabancı: Seçimin galibi Türkiye demokrasisidir

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, seçimin galibinin Türkiye demokrasisi olduğunu belirtti. Sabancı, 4 yıllık seçimsiz döneme dikkat çekerek bunun ekonomi için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Sabancı: Seçimin galibi Türkiye demokrasisidir
16px
24px
01.04.2024 10:15Güncelleme: 01.04.2024 10:34
ABONE OLgoogle

 

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, yerel seçimlerle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Seçimin galibi Türkiye demokrasisidir” yorumu yaparken, mevcut ekonomik programa ve normalleşme adımlarına kararlılıkla devam edilmesi vurgusu yaptı.

Sabancı yaptığı açıklamada şunları söyledi; 

31 Mart yerel seçimlerinin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Seçimin galibi Türkiye demokrasisidir. Ülkemizin, bu seçimleri barış içerisinde tamamlamış olması hepimiz için memnuniyet vericidir.

Değişen dünyada, iklim aciliyetiyle birlikte artık yerel yönetimlere düşen görev artmıştır. Tüm seçilmişlerimizin bu görevlerinin bilincinde olması ve dünyadaki dönüşümü yakından takip etmesi, ülkemizin, şehirlerimizin ve vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırması için son derece önemlidir.

Yerel seçimlerin geride kalmasıyla birlikte, önümüzde 4 yıllık seçimsiz bir dönem bulunuyor.

Bu kesintisiz dönem, enflasyonunu düşürmüş, makro dengelerini kurmuş, sürdürülebilir büyüme yoluna geri dönmeye hazır bir Türkiye ekonomisi için büyük bir fırsattır. Ülke olarak muazzam bir potansiyelimiz var. Bunu gerçeğe dönüştürebilmek için hepimize önemli görevler düşüyor.

Mevcut ekonomik programa ve normalleşme adımlarına kararlılıkla devam etmeliyiz.

Hep beraber, birlik ve beraberlik içinde bunu başaracağımıza inanıyorum."

patronlardunyasi.com

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde