Pırlanta uzmanı oldular

Pırlanta uzmanı oldular

Mücevher İhracatçıları Birliği (MİB) himayesinde, Türkiye’nin Mücevher Teknolojileri Araştırmaları Merkezi (JTR) pırlanta eğitimlerinin ilk etabı tamamlandı.

Pırlanta uzmanı oldular
16px
24px
12.06.2023 08:39
ABONE OLgoogle

Mücevher İhracatçıları Birliği (MİB) himayesinde, Türkiye'nin Mücevher Teknolojileri Araştırmaları Merkezi (JTR) tarafından 700 kişiye verilen pırlanta eğitimlerinin ilk etabı tamamlandı. Eğitimlerini tamamlayanlara diplomaları Dış Ticaret Kompleksi'nde düzenlenen törenle verildi.

Törene Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan ve Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Yakın da katıldı. 

Eğitim programı hakkında bilgi veren JTR CEO'su Mehmet Can Özdemir, aylar süren eğitim maratonunu özetleyerek bu maratonda özveriyle çalışan tüm eğitmenlere teşekkür etti.

Kısa süre önce dünya çapında akreditasyon kuruluşları tarafından onaylanan dünyanın en nitelikli 2 laboratuvarından birini Türkiye'nin mücevher endüstrisine kazandırmaktan gurur duyduklarını anlatan Özdemir; "Türkiye'mize gurur verecek başarılara imza atıyoruz. Teknoloji geliştirerek, mücevher raporu vererek ihracatımızın kalitesini yükseltiyoruz. Artık firmalarımız aldıkları ürünlerin ne kadar gerçek olduğundan şüphe etmeyecekler. Tüm bilgi ve birikimimizi bir yandan da eğitime yönlendiriyoruz" diye konuştu.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde