Mesut Yılmaz: "Siyasete geri dönebilirim"

Mesut Yılmaz: "Siyasete geri dönebilirim"

Eski Başbakan Mesut Yılmaz, Anayasa Mahkemesi çıkışında siyasete dönebileceği sinyalini verdi. Yargılanması sırasında çok sayıda teklif aldığını belirten Yılmaz...

Mesut Yılmaz: "Siyasete geri dönebilirim"
16px
24px
23.06.2006 12:05
ABONE OLgoogle
Eski Başbakan Mesut Yılmaz, Anayasa Mahkemesi çıkışında siyasete dönebileceği sinyalini verdi. Yargılanması sırasında çok sayıda teklif aldığını ancak dava tamamlanmadan değerlendirmeyi doğru bulmadığını kaydeden Yılmaz, "Bugünden itibaren bu yönde görüşmeler yapacağım, temaslarda bulunacağım" dedi.

Eski Başbakan Mesut Yılmaz,Yüce Divan'dan çıkan kararın ardından gazetecilere kısa bir açıklama yaptı. Yılmaz, davanın iktidar ve muhalefet grupları tarafından siyasi nedenle açıldığını belirterek, "Gönlüm davanın kesin hükme bağlanmasından yanaydı" diye konuştu. Yılmaz, AİHM'ne başvurup başvurmayacağının sorulması üzerine ise, "Bir düşüncem yok. Prensip olarak karşıyım" yanıtını verdi.

Yılmaz, siyasete geri dönüp dönmeyeceğinin sorulması üzerine ise, "Dava süresince talepleri askıya almıştım. Temasta bulunmadım. Bugünden itibaren bu yönde görüşmeler yapacağım, temaslarda bulunacağım" diye konuştu.

Yılmaz, başka bir ismin liderliği altında siyasete dönüş yapıp yapmayacağı yönündeki soru üzerine ise, "Önemli olan lider olmak değil" dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde