Patronlar


Eski Başbakan Mesut Yılmaz, Anayasa Mahkemesi çıkışında siyasete dönebileceği sinyalini verdi. Yargılanması sırasında çok sayıda teklif aldığını ancak dava tamamlanmadan değerlendirmeyi doğru bulmadığını kaydeden Yılmaz, "Bugünden itibaren bu yönde görüşmeler yapacağım, temaslarda bulunacağım" dedi.

Eski Başbakan Mesut Yılmaz,Yüce Divan'dan çıkan kararın ardından gazetecilere kısa bir açıklama yaptı. Yılmaz, davanın iktidar ve muhalefet grupları tarafından siyasi nedenle açıldığını belirterek, "Gönlüm davanın kesin hükme bağlanmasından yanaydı" diye konuştu. Yılmaz, AİHM'ne başvurup başvurmayacağının sorulması üzerine ise, "Bir düşüncem yok. Prensip olarak karşıyım" yanıtını verdi.

Yılmaz, siyasete geri dönüp dönmeyeceğinin sorulması üzerine ise, "Dava süresince talepleri askıya almıştım. Temasta bulunmadım. Bugünden itibaren bu yönde görüşmeler yapacağım, temaslarda bulunacağım" diye konuştu.

Yılmaz, başka bir ismin liderliği altında siyasete dönüş yapıp yapmayacağı yönündeki soru üzerine ise, "Önemli olan lider olmak değil" dedi.