Martı'dan 70 milyon dolarlık halka arz

Martı'dan 70 milyon dolarlık halka arz

Halit Narin'in sahibi olduğu Martı, ilk turizm GYO'sunu halka arz ederek, 70 milyon dolar gelir elde edecek. Grup, 15 yeni tesis açıp, yatak kapasitesini 10 bine çıkartacak.

Martı'dan 70 milyon dolarlık halka arz
16px
24px
14.06.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Yeniden yapılanan Martı Turizm Grubu, hedeflerini büyüttü. Marmaris Martı Otel işletmeleri ve Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Engin Akçakoca, şirketin bugün itibarıyla 2 bin 200 olan yatak kapasitesini, 2010'da 10 bine yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi. Grup, bu planlarını hayata geçirmek için Gayrimenkul Yatinm Ortaklığı'na (GYO) dönüştürülen Akdeniz Marti Turizm ve Yatirım'ı Eylül 'de halka arz edecek ve yaklaşık 70 milyon dolar kaynak yaratacak.

İki butik otel yatırımı
İşadamı Halit Narin'in sahip olduğu Marti Turizm Grubu'nun yeni yatırımları ve 2010 hedeflerini açıkladı. Engin Akçakoca, orta vadedeki hedeflerine 15 tesisle ulaşmayı amaçladıklarını belirterek, bu hedefe ulaşmak için satın almalar, yurt içi, yurt dışı uzun vadeli anlaşmalar, butik otel açma, marina ve yatçılık konusunda yatırım yapma gibi faaliyetlerde bulunacaklarını açıkladı.

Akçakoca, grubun yeni yatınmlarından bahsederken, Marmaris Marina'da butik otel Hemitea, Muğla Ayın Koyu'ndaki Giova butik oteli ve Muğla Sarıgerme'de Asteria Tatil Köyü planı bulunduğunu aktardı. Tatil köyü için 25 milyon dolarlık, iki butik otel için ise ek 7-8 milyon dolarlık yatırımın öngörüldüğünü belirten Akçakoca, bu projelerin önümüzdeki yıl hizmete gireceğini kaydetti.
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde