Loto talihlisine çeteden borç tuzağı

Loto talihlisine çeteden borç tuzağı

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde, yüksek faizle borç verdikleri müteahhit, esnaf ve çiftçilerin gayrimenkullerine alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle el koydukları ileri sürülen 7'si kardeş 13 kişi gözaltına alındı.

Loto talihlisine çeteden borç tuzağı
16px
24px
30.05.2011 16:17
ABONE OLgoogle

Alınan bilgiye göre, Kemalpaşa'da bazı iş yeri sahipleri, müteahhit ve çiftçiler, polise başvurarak, yüksek oranda faizle borç aldıkları bir grubun kendilerine senet imzalattığını, ödeyemeyince baskı ve tehditle tarlalarına ve gayrimenkullerine el koyduklarını bildirdi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri, Kemalpaşa'da birahane işletmeciliği, emlakçılık, galericilik yaptıkları öğrenilen örgüt üyelerini takibe aldı. Polis ekiplerinin yaklaşık 6 ay süren teknik takip ve istihbarat çalışmasının ardından belirlenen adreslere düzenlenen operasyonlarda, örgütün lideri olduğu öne sürülen A.A. ile kardeşleri R.A, B.A, H.A, S.A, H.A, İ.A. ve Y.K, C.D, E.I, F.D. S.K, A.Ö. yakalandı.

Zanlıların ev ve iş yerlerinde ruhsatsız 5 av tüfeği, 1 tabanca, 180 mermi, çok sayıda senet, tarla ve gayrimenkullere ait tapu ele geçirildi. Emniyette işlemleri tamamlanan 13 zanlı adliyeye sevk edildi. Örgüt üyelerinin yüksek faizle borç para verip senet imzalattırdıkları kişilerden paralarını ödeyemeyenlere baskı ve şiddet uyguladıkları, tarla ve gayrimenkullerine el koydukları tespit edildi. Borcunu ödeyemeyen bir esnafın baskı ve tehditler nedeniyle Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde bir süre tedavi gördüğü, bir esnafın da intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi.

Mağdurlar arasında yer alan bir müteahhidin ise baskı ve tehditlerden dolayı kaçtığı Kocaeli'de örgüt üyeleri tarafından bulunarak İstanbul'a götürüldüğü, burada kendisine işkence yapıldığı belirlendi. Zanlıların, yaklaşık 2 yıl önce Sayısal Loto'dan büyük ikramiye kazanan esnafın oğlundan tehditle para aldıkları ileri sürüldü.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde