Lara yeniden ihaleye çıkıyor

Lara yeniden ihaleye çıkıyor

BAKANLIK ANTALYA'DAKİ LARA İÇİN YENİDEN İHALE DÜZENLİYOR. ANCAK. BU KEZ..

Lara yeniden ihaleye çıkıyor
16px
24px
18.06.2006 00:00
ABONE OLgoogle


Kültür ve Turizm Bakanlığı, yeniden tahsise çıkarılmasına karar verilen Lara Kent Parkı için hazırlıklarını tamamladı. Parkın tahsisi haziran ayı sonunda duyurulacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı İşletmeler Genel Müdürlüğü yetkilileri, tahsisin açık artırmada teknik ve sosyal altyapıya en çok katkıda bulunan firmaya verileceğini belirterek, müzakerenin toplam yatırım maliyetinin binde 15'inden başlatılacağını kaydettiler. Yetkililer, Lara Kent Parkı'nın parça parça tahsisinin parkın bütünlüğünü bozabileceği gerekçesiyle, yine tek parça olarak tahsis edilmesi kararı alındığını ifade ettiler.

BAKAN İPTAL ETMİŞTİ

Antalya Kemerağzı Muratpaşa Beldesi'nde Lara Plajı mevkiinde yer alan 3 bin 500 dönümlük parseli, nisan ayı sonunda yapılan müzakerede 10 milyon 550 bin YTL'lik teklif ile Limak İnşaat almıştı. İhalede IC Antbel ile yarışan Limak, söz konusu arazide Disneyland benzeri temalı park kurmak üzere çalışmalara başlamıştı. Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, geçtiğimiz günlerde bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında, Lara Kent Parkı'na ilişkin olarak, 'alanın büyüklüğü dikkate alınarak daha fazla yatırımcının ilgisinin sağlanması amacıyla parkın yeniden tahsise çıkarılmasına karar verildiğini' açıklamıştı. Lara Kent Parkı adı verilen park projesinde 306.2 milyon YTL tutarında yatırım şart koşuluyor. Temalı park kurma şartı bulunan arazide gerçekleştirilecek projeye tahsisi kazanan yatırımcı firma yüzde 51 hissesini koruduğu sürece ortak alabilecek.

Bugün

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde